Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy


W numerze:
PIERWSZE STRZELANIE
Eryk Waszkiewicz

Błysk wystrzału poprzedza falę dźwiękową. Ułamek sekundy pozwala się psychicznie przygotować do wstrząsu. Fala dźwiękowa jest bowiem tak silna, że odczuwa się ją nie tylko uszami, ale i całym ciałem. Wokół szyby w oknach wieży drgają jak galareta.

więcej...

PRECZ Z SAMOLOTAMI!
Elżbieta Griffith

"Czy jazda pociągiem jest lepsza od lotu samolotem?", pyta swoją partnerkę jeden z podróżnych oczekujących na pociąg do Paryża. "Czy jest lepsza niż stanie w kolejce na Heathrow z butami w dłoni, podczas gdy ktoś próbuje zetrzeć mi szminkę z ust? Tak sądzę", odpowiada kobieta.

więcej...

TEORIA SPISKU
Marek Olżyński

Odkąd media zaczęły odgrywać ważną rolę w codziennym życiu człowieka, odtąd stały się narzędziem w ręku możnych tego świata. Wielkie korporacje wydawnicze stanowią elementy machin przemysłowych i ekonomicznych, są wprzęgnięte w potężne środowiska dziwnych stowarzyszeń, fundacji i wielkiej finansjery.

więcej...

MODA NA SPRINGSTEENA?
Olaf Ważyński

Przez ostatnie 20 lat być fanem Bruce'a oznaczało narażać się na ryzyko wzgardy. Samo słuchanie płyt, które powoli rujnowały jego reputację, jest czymś niezwykle wyczerpującym. Fakt, że w 1989 roku Springsteen rozwiązał swój E Street Band był jak sól sypana na świeżą ranę.

więcej...

MIŁOŚĆ DO WYNAJĘCIA
Lucjan Bilski

"Niania w Nowym Jorku" to obrazek socjologiczny. Studium rodziny, w której brak miejsca na uczucia. Ojciec rodziny, pan X zdradza swoją żonę; ta wyżej stawia pustkę emocjonalną high-life'u od wychowywania dziecka. Samo dziecko zaś rozpaczliwie potrzebuje miłości.

więcej...

CIEMNA STRONA COCA-COLI
Lolo Hiks

"Coca-Cola sponsor śmierci" to do bólu rzeczowy, wyprany z ubarwień, bardzo chłodno i profesjonalnie prowadzony serwis. Pojawiają się tu oskarżenia o współudział w zabójstwach, wywołanie klęsk ekologicznych, które doprowadziły do śmierci tysięcy ludzi, a także o nadużycia praw związkowych.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Pierwszą w Polsce "Wioskę Internetową" otwarto w Grabowej w gminie Łazy (woj. śląskie). Powstała w miejscowej szkole, jest czynna codziennie i bezpłatna, ma ułatwiać kształcenie dorosłym i dzieciom.
W całym kraju ma powstać 256 centrów kształcenia przez internet, średnio 16 w każdym z 16 województw. Otwarte jako pierwsze centrum w Grabowej w gminie Łazy jest wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy z szerokopasmowym łączem internetowym. Znalazło się w nim 15 komputerów z profesjonalnym oprogramowaniem e-learningowym, serwer, urządzenie wielofunkcyjne, rzutnik multimedialny.
Odwiedzający centrum będą mogli skorzystać m.in. z telefonii internetowej, biblioteczki multimedialnej, programów edukacyjnych, encyklopedii i słowników elektronicznych. W korzystaniu w sieci będą pomagać profesjonalnie przeszkoleni pracownicy.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Święty Mikołaj mieszka w Kazachstanie, a nie na Biegunie Północnym, ustalili naukowcy szwedzcy.
Zespół ekspertów z szwedzkiej firmy logistyczno-konsultingowej obliczył, że siedziba brodatego świętego znajduje się prawdopodobnie w górach leżących na granicy pomiędzy Kazachstanem i Kirgistanem, bowiem ze względu na obroty kuli ziemskiej oraz dane demograficzne właśnie ten region jest najwygodniejszym miejscem startu do dostarczania prezentów mieszkańcom całego globu.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - JUŻ WKRÓTCE!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone