Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy


W numerze:
JAK MAM TERAZ ŻYĆ?!
Agnieszka Krupak

"Każdy nauczyciel wie, że są tacy uczniowie, których się nigdy nie zapomina. A ona jest tak dobra, tak miła dla ludzi i pracowita. W dzień się uczyła, wieczorami i nocą pracowała, ale zawsze była uśmiechnięta. To taki typ ludzi, którzy zawsze ci życzą dobrego".

więcej...

PAMIĘĆ POKOLENIA
Sprawca Naczelny

Turysta z Anglii musiał być poruszony tym co zobaczył. "Czułem ten sam ból i gniew, które musieli czuć Amerykanie tamtego strasznego dnia", napisał w księdze pamiątkowej Sixth Floor Museum. 44 lata po zabójstwie prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego dramatyczne wydarzenie z 1963 roku ciągle tkwi w pamięci tamtego pokolenia.

więcej...

SUKCES PO POLSKU
Marek Olżyński

Zachłystywanie się sukcesem przez sprawozdawców sportowych ukazuje ich miałkość, brak rzetelnego podejścia do dziennikarskiego rzemiosła. Deprecjonuje wizerunek pięknego widowiska jakim zazwyczaj jest zmaganie się dwóch jedenastek na murawie.

więcej...

FAMILIJNY BIZNES
Paweł Oses

Jakie miejsce w masowej świadomości zajmuje Candy Dulfer? W potocznym mniemaniu jest to saksofonistka, która schlebia dość niskim gustom. Miłośnicy jazzu na dźwięk jej nazwiska wykrzywiają twarz w kwaśnym grymasie.

więcej...

W TYM HOTELU STRASZY
Lucjan Bilski

Stephen King zmonopolizował horrory. Co sięgnę po jakiś tytuł, to widzę jego nazwisko. Klasyk gatunku nie zna umiaru i naraża na szwank swoją reputację, stojąc już niebezpiecznie blisko banału i pustki myślowej. Dowód tego mamy choćby w filmie "1408".

więcej...

POLSZCZYZNA BEZ TAJEMNIC
Irek Nowak

To zadziwiające jakie figle może spłatać nam język, którym się posługujemy. Choć polszczyzna wpajana jest nam bezwiednie od urodzenia, to zapewne każdemu zdarzy się mocno zwątpić w to, jaka forma danego słowa jest właściwa, jak pisać bez byków, jaka jest końcówka trudnego czasownika.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End" trwa w Rzeszowie. W konkursie prezentowane są filmy fabularne i dokumentalne, nakręcone zarówno przez profesjonalistów jak i studentów. Wszystkie są optymistyczne, to jedyny warunek, który muszą spełnić - powiedział organizator festiwalu Piotr Żukowski.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Obóz dla internetowych nałogowców otworzyła, jako pierwsze państwo na świecie, Korea Południowa. Program ten nazwano "Jump Up Rescue School", a przewiduje on m.in. sesje i zajęcia terapeutyczne, a także ćwiczenia fizyczne.
Uczestnicy obozu nie mają dostępu do globalnej sieci, mogą jedynie przez godzinę dziennie korzystać z telefonu komórkowego.
Utworzenie obozu wraz ze specjalnym programem dla internetoholików jest reakcją rządu na wyniki trzyletnich badań problemu uzależnienia od sieci. Stwierdzono, że ok. 2,4 miliona koreańskich dzieci znajduje się w grupie ryzyka internetowego nałogu, co stanowi 30 proc. populacji poniżej 18 roku życia.
Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest m.in. wysoki poziom informatyzacji Korei Południowej. Do szerokopasmowego łącza ma dostęp 90% gospodarstw domowych.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 10 GRUDNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone