Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy


W numerze:
ZABILI MI DZIECKO!
Agnieszka Krupak

"Policjanci otoczyli go półokręgiem. Coś do niego mówili, ale on nie rozumiał po angielsku. Mężczyzna wszedł za biurko, i wtedy policja użyła paralizatora. Usłyszałam jego krzyk. Nie wiem, w którą część ciała został trafiony, ale krzyczał z bólu, więc na pewno porazili go prądem".

więcej...

SPEŁNIANIE MARZEŃ - część IV
Olaf Ważyński

Każde pomieszczenie, każdy zakątek domu przenosi turystę w czasie do początku XX wieku. Meble, sprzęty, ubrania przewieszone przez oparcia krzeseł, wyposażenie kuchni - wszystko wygląda tak, jakby ówcześni właściciele domu nadal tu mieszkali, i tylko wyszli na chwilę.

więcej...

NOWA WŁADZA
Marek Olżyński

Teraz przyszedł czas na rozprawienie się z okresem "błędów i wypaczeń" jakich dopuścił się PiS wraz z "przystawkami". W całkowity niebyt odejdą: dekomunizacja, lustracja i deagenturalizacja. Osoby naznaczone tymi przypadłościami wydadzą stosowne oświadczenie i po sprawie.

więcej...

W HOŁDZIE KOTU
Paweł Oses

"He Had a Hat" Jeffa Lorbera mało przypomina wcześniejsze płyty. Zaczyna się z wielką pompą. W "Anthem For a New America" zadęcie jest symboliczne, ale też całkiem dosłowne. Słychać orkiestrę symfoniczną!

więcej...

INWAZJA PORYWACZY UCZUĆ
Lucjan Bilski

Czego może się lękać współczesny człowiek? Utraty indywidualności, roztopienia się w tłumie, konieczności podporządkowania większości. Dopiero w liczbie kilkuset tysięcy zaczynamy coś znaczyć. Być może takie myśli chodziły po głowie scenarzyście "Inwazji" Dave'owi Kajganichowi.

więcej...

GUST BIKEJEK
Alfred Budner

Są takie miejsca w sieci, których sława zadziwia, do których wpada się co jakiś czas z poczuciem delikatnego wstydu, które dają upust wrodzonej złośliwości tkwiącej w każdym z nas. Taką stroną jest słynny blog "Białe kozaczki". To bez wątpienia jedno z najbardziej kultowych miejsc polskiego internetu.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Waldemar Pawlak, szef PSL, cieszy się zaufaniem największego odsetka Polaków - 50 proc. - wynika z sondażu SMG/KRC przeprowadzonego dla programu TVP1 "Forum". Na drugim miejscu plasuje się szef PO Donald Tusk z 49 proc. zaufaniem.
Nieufność dla Pawlaka zadeklarowało 40 proc. badanych, a dla Tuska - 43 proc.
Ustępującemu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu ufa 27 proc. badanych, a nie ufa - 68 proc.
Badani byli także pytani o szefa SLD Wojciecha Olejniczaka. 22 proc. odpowiedziało, że ma zaufanie do niego, a 66 proc. - że nie ma.
Na pytanie czy koalicja PO-PSL będzie dobra dla Polski, "zdecydowanie tak" odpowiedziało 10 proc. ankietowanych; "raczej tak" - 51 proc.; "raczej nie" - 20 proc., a "zdecydowanie nie" - 7 proc. 12 proc. respondentów nie miało zdania w tej sprawie.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
99 eurocentów - to cena wywoławcza za radnego gminy Torre Annunziata pod Neapolem, który wystawił się w internecie na aukcję. Lokalny polityk, wybrany siedem miesięcy temu w wyborach samorządowych, zdążył się już poróżnić ze swoją partią.
36-letni Domenico Di Vito umieścił na wirtualnej witrynie następujące ogłoszenie: "Do sprzedania radny gminny. Nabywcą może być każda partia, pod warunkiem, że jej głównym celem będzie przywrócenie godności naszej gminie". Termin składania ofert upływa 9 listopada.
Di Vito uprzedził, że zwycięzca internetowej licytacji musi odebrać go na miejscu, ponieważ "wysyłki nie przewidziano".

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 19 LISTOPADA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone