Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy


W numerze:
GESZEFCIARZE
Marek Olżyński

Przysłuchuję się politycznym bredniom, kłamstwu głoszonemu w ramach debat telewizyjnych - i jako żywo stają mi przed oczyma obrazy z mojej młodości. Propagandowo ten sam skutek ma odnieść paplanina liderów tych dziwnych hybrydowych ugrupowań politycznych, co głoszenie haseł za czasów PRL.

więcej...

SPEŁNIANIE MARZEŃ - część III
Olaf Ważyński

Na moście Konfederacji obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Droga z jednego brzegu na drugi zajmuje około 8 minut. Niestety, betonowe barierki uniemożliwiają praktycznie podziwianie widoków.

więcej...

WSZYSTKO NA NIBY
Marek Olżyński

Włączasz telewizor i obserwujesz niby-dyskusję, w której pyskacze, jeden przez drugiego, zachwalają demokrację. Otwierasz radio, a tam podobnie, tylko że na odwrót: jeden przez drugiego udowadniają, że nie ma demokracji, a to co nią ma być, to tylko niby-demokracja.

więcej...

STARA, DOBRA ANGLIA
Jakub Olesiński

Jak zwykle Mark Knopfler zaadresował płytę do odbiorców, którzy chcą dać się porwać muzyce niebanalnej i niesamowicie relaksującej. Jednak tego, kto szuka w nowym dziele Knopflera rockowego pazura z czasów Dire Straits, spotka rozczarowanie.

więcej...

SZTUKA KICZU
Lucjan Bilski

Zapomnijcie o normalnym systemie wartości. Filmu "Planet Terror" nie można oceniać według tradycyjnych kryteriów. Okaże się bowiem, że mamy do czynienia z kretyńską fabułą i scenami wywołującymi odruch wymiotny. Wystarczy jednak użyć pewnego klucza, i będziemy bawić się przednio.

więcej...

ARYSTOKRACJA NA CZTERECH KOŁACH
Maja Nowak

Faceci to dziwny gatunek. Potrafią ekscytować się gadżetami, będącymi poza ich wszelkim zasięgiem. Jak bowiem traktować pasję związaną z samochodami? Śledzenie nowych modeli, które po pierwsze nigdy nie pojawią się na polskich drogach, po drugie kosztują tyle, że prawie w ogóle nigdzie się nie pojawią?

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Nie ma sygnałów o groźbie ataków terrorystycznych na terenie Polski - zapewnił szef MSWIA Władysław Stasiak.
Według niego, sytuacja jest na bieżąca monitorowana. - To, że nie ma takich sygnałów, nie zwalnia nas z przezorności i czujności w tym względzie. Mamy stały kontakt ze wszystkimi służbami krajów partnerskich, pilotujemy sytuację. Wszystkie formacje mają określone zadania, staramy się przygotować jak najlepiej do tego, co mogłoby złego nastąpić - powiedział Stasiak.
Dwa zbrojne ugrupowania szyickie - Brygady Imama Husajna i Imama Musy al-Kadimiego - zadeklarowały swą odpowiedzialność za zamach bombowy na polskiego ambasadora i inne ataki na Polaków, motywując je rzekomym torturowaniem Irakijczyków przez polskich żołnierzy. Deklarację taką złożyły w nagraniu wideo, udostępnionym agencji Reutera. Ataki te miały być dla Polski ostrzeżeniem, że utrzymując swe wojska w Iraku "utonie w bagnie, tak jak Wielka Brytania".

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Zakon Templariuszy zostanie zrehabilitowany częściowo przez Watykan. Ma to nastąpić poprzez publikację dokumentów przechowywanych 700 lat w tajnych archiwach. Wojskowy zakon został oskarżony o herezję i występki seksualne.
Okres rozwoju zakonu templariuszy przypadł na czas konfliktów i walk między papiestwem a cesarstwem o hegemonię w świecie chrześcijańskim.
Templariusze ślubowali prowadzenie walki zbrojnej z niewiernymi. Przywileje papieskie utorowały im drogę do zdobycia wyjątkowej pozycji w całym świecie chrześcijańskim - zarówno w Ziemi Świętej, jak i w Europie. Templariusze, zwani tajnym Zakonem Ubogich Rycerzy Chrystusa, największe dochody czerpali z działalności finansowo-bankierskiej na skalę międzynarodową.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 29 PAŹDZIERNIKA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone