Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy


W numerze:
CENZORZY Z MYSIEJ
Marek Olżyński

Jak to jest, że niektóre informacje da się przepchnąć do mediów, a inne nie? Przecież politycy wmawiają nam, że jesteśmy "państwem prawa", że mamy demokrację i wolność słowa. Twierdzą, że cenzura to przeżytek minionej epoki państwa totalitarnego. Jak to właściwie jest?

więcej...

SPEŁNIANIE MARZEŃ - część II
Olaf Ważyński

Z podziwem oglądaliśmy takie cudeńka jak boczna ściana kamienicy ozdobiona gigantycznym malunkiem udającym... kamienice, czynny nawet latem sklep z ozdobami świątecznymi, czy armaty przed cytadelą. A w oddali zalesione góry, na widok których serce znów zabiło mi żywiej.

więcej...

STAN ZAGROŻENIA
Olgerd Marcyniuk

Podobno Polskę od reszty cywilizowanego świata można rozpoznać po ogrodzeniach. W odróżnieniu od innych zakątków świata u nas płot jest główną, jeśli nie jedną z najważniejszych części dobytku.

więcej...

SIECZKA CZY JAZZ?
Paweł Oses

Eliane Elias należy do najbardziej lubianych i popularnych pianistek i wokalistek jazzowych. Jej płyta "Around the City" to dowód na to, że artystka zapragnęła włączyć się w główny nurt biznesu muzycznego, ze wszelkimi tego konsekwencjami. A te są raczej złe.

więcej...

BEZ AGITACJI, PROSZĘ!
Lucjan Bilski

Poziom żartów w filmie "Państwo młodzi: Chuck i Larry" jest zdecydowanie niski. Czasem dosłownie, jak na przykład w scenie w łazience, w której strażacy biorą prysznic po akcji i żaden nie chce się schylić po mydło. Twórcy postawili na erotyczny akcent homoseksualizmu i z niego spróbowali wycisnąć humor.

więcej...

PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH
(I DWADZIEŚCIA ZŁOTYCH)

Irek Nowak

Jest to internetowa tablica ogłoszeń. Można znaleźć na niej kierowcę, który podrzuci cię z jednego miejsca do drugiego, można też znaleźć pasażera, który pojedzie z tobą. Forma płatności, jak również to czy w ogóle do niej dojdzie, jest jedynie kwestią umowy dwóch osób. Kierowcy i pasażera.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Rekordową liczbę wiz wydadzą w tym roku polskie konsulaty w Chinach. Przed polskim konsulatem w Pekinie stoją coraz dłuższe kolejki Chińczyków, którzy w Polsce chcą wypoczywać, ale też robić interesy. Żeby dostać polską wizę, niektórzy czekają pod konsulatem już w nocy.
Liczba wniosków wizowych, składanych przez obywateli Chin w konsulatach w Pekinie, Szanghaju i Kantonie, zwiększa się systematycznie od trzech lat. Ten rok może być jednak pod tym względem rekordowy.
Prawie 80 procent wiz wydanych przez konsulat w Pekinie w 2006 roku stanowiły wizy biznesowe. W ubiegłym roku Polskę odwiedziło ponad 15 tysięcy obywateli Chin.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Recepturę gumy do żucia, którą łatwo odkleić od dywanu, włosów czy ubrania opracowali naukowcy brytyjscy. Założona na University of Bristol firma Revolymer ukończyła właśnie prace nad nową "czystą gumą" - Clean Gum.
Wstępne wyniki badań wskazują także na to, że guma w naturalny sposób rozkłada się w wodzie.
Firma ukończyła już testy nowej gumy w terenie. Badano np., jak zachowa się ona, gdy ktoś wypluje ją na chodnik. Podczas testów różnych gum do żucia popularne obecnie na rynku gumy przywierały do chodnika na długi czas. Działo się tak w trzech na cztery przypadkach. Tymczasem "czysta guma" za każdym razem znikała z chodnika najdłużej po dobie w efekcie różnych "naturalnych zdarzeń".
Według planów, produkt ma się pojawić na rynku już w 2008 r.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 1 PAŹDZIERNIKA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone