Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 

Brak pluginu Flash!

 

W numerze:
W SŁUŻBIE PROPAGANDY
Milan Węglarz

Gdy na początku lat 90. wojska amerykańskie razem ze sprzymierzeńcami pokonały armię iracką dałem sobie wmówić, że to sukces "inteligentnej" broni. O tym, że więcej Amerykanów zginęło właśnie od niej niż od ognia nieprzyjaciela - o tym sza!

więcej...

SPEŁNIANIE MARZEŃ
Olaf Ważyński

Quebec był dla mnie małym szokiem. Przyzwyczajony do kanadyjskiej dwujęzyczności ze zdumieniem odkryłem, że znika ona zaraz za granicą prowincji. W zasadzie wszystkie możliwe napisy były już tylko w języku francuskim. Wśród mieszkańców Quebecu wielu jest takich, którzy nie mówią po angielsku. Albo udają, że nie mówią.

więcej...

MUNDUREK WŁÓŻ!
Marek Olżynski

Minister oświaty (który autorstwo lektury szkolnej "Nasza szkapa" przypisał H. Sienkiewiczowi) dokonał swoistej wykładni prawa. Być może w chwilach tworzenia koncepcji umundurowania polskich uczniów był zagłębiony w jakiejś innej lekturze, np. "Czerwonej książeczce" Mao Zedonga? Tego wszak wykluczyć nie można...

więcej...

TYLKO TANIE NUMERY
Sprawca Naczelny

"Jesteśmy realistami, nie będziemy już Rolling Stonesami. Ale wspólne próby i koncerty dają tyle relaksu, ile niezły urlop. Nie dajemy się zwariować", mówi Piotr Malepszy, wokalista i lider zespołu (i przedsięwzięcia towarzyskiego) The Managers.

więcej...

JASNOWIDZ Z LAS VEGAS
Lucjan Bilski

Możliwość wejrzenia w przyszłość to jeden z kanonicznych tematów fantastyki naukowej, zarówno w literaturze, jak i w kinie. Można na jego bazie zrobić film dobry ("Raport mniejszości"), albo fatalny ("Zapłata"). "Next" plasuje się gdzieś pośrodku. To kawałek sprawnego kina akcji, ale bez właściwej dawki emocji.

więcej...

ANTYKORUPCYJNE PITU PITU
Irek Nowak

Wertuję, szperam, szukam. Klikam w nadziei, że dowiem się czegoś nowego, a tu nic! Martwy link. Buszując po "wortalu" antykorupcyjnym nie jestem w stanie dowiedzieć się czym jest korupcja! O toczącej się gorącej dyskusji dotyczącej działalności CBA rzecz jasna również nie ma ani słowa.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

ABW przyznaje się do błędów przy zatrzymaniu Barbary Blidy. Błędy znaleźli oficerowie inspekcji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy prowadzili postępowanie dyscyplinarne ws. akcji przeciwko Barbarze Blidzie, byłej minister budownictwa i posłance SLD. 24 kwietnia katowiccy prokuratorzy wydali Agencji nakaz zatrzymania Blidy. Chcieli jej postawić zarzut pośrednictwa w przekazaniu 80 tys. zł łapówki dla prezesa spółki węglowej. Podczas akcji Blida zastrzeliła się.
Jakie błędy popełniła ABW? Po pierwsze - oficerowie nie sprawdzili, czy Blidowie mieli broń. A można to było łatwo ustalić w bazie danych śląskiej policji.
Drugi błąd - nie przeszukano łazienki u Blidów. Była posłanka poprosiła o kilka minut na poranną toaletę. W łazience, po umyciu zębów, strzeliła sobie w pierś ze schowanego tam rewolweru.
Trzeci błąd - funkcjonariuszka Agencji zabrała tylko dwa zamiast 14 pocisków do pistoletu. Gdyby doszło do strzelaniny, nie miałaby się czym bronić.
Postępowanie dyscyplinarne objęło wicedyrektora katowickiej ABW, naczelnika wydziału śledczego, oficera planującego akcję oraz troje funkcjonariuszy, którzy zatrzymywali Blidę. Wszystkich zawieszono i przedstawiono im dyscyplinarne zarzuty niedopełnienia obowiązków.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Jaskrawożółty kostium kurczaka założą trzej skazani za korzystanie z usług prostytutek mężczyźni, którym pewien sędzia z Ohio nakazał dyżurować na zmianę przed budynkiem sądu w Painesville.
Sędzia Michael Cicconetti najwyraźniej ma słabość do zwierząt gospodarskich, bowiem już wcześniej wydawał wyroki wymagające uczestnictwa żywych stworzeń.
Pewien skazany, który nazwał policjanta świnią, musiał stać w chlewie obok prawdziwej świni trzymając tablicę z napisem "To nie jest policjant", zaś małżeństwo, które ukradło z bożonarodzeniowej szopki figurkę Jezusa, musiało spacerować po mieście z osłem w strojach Józefa i Marii.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 20 SIERPNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone