Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 

SPRAWA MA JUŻ 6 LAT!

 

W numerze:
POTĘGA WIZERUNKU
Kuba Smolarz

Wiedza, talent, doświadczenie - wszystko to powinno pracować na naszą korzyść. Dzień po dniu osobiście, ale dobrze wiem, że nie sam, doświadczam, że to bzdura. O wszystkim decyduje nie to co sobą reprezentujemy, ale to jak jesteśmy postrzegani.

więcej...

NEKROPOLIA WYKUTA W SKALE
Maciek Chwiej

W pierwszej chwili grobowce sprawiły na mnie wrażenie wykonanych ręką znacznie potężniejszą od ludzkiej. Dopiero z bliska widać zdobione rzeźbami portale, różne ornamenty wykute w żółtej skale. Przy niektórych grobowcach widnieją sylwetki lwów. Czy miały strzec spokoju zmarłych?

więcej...

BYĆ POSŁEM ABSOLUTNYM
część II - SŁUŻBA DLA NARODU
Karol Kornet

Poseł Kowalski uiścił dobrowolną opłatę na rzecz partii w wysokości 50 tys. złotych i od razu został mianowany, oczywiście nieoficjalnie, lewą ręką przewodniczącego L. Nie mógł zostać prawą ręką, ponieważ do posła Janusza M. mu jeszcze daleko

więcej...

MISZ MASZ
Paweł Oses

Oto najlepsza grupa jazzowa ostatnich miesięcy. Taki wniosek uzasadniony jest po nominacji do nagrody Grammy w kategorii "Best Contemporary Jazz Album". Nowojorski zespół Groove Collective zasłużył na nominację płytą "People, People, Music, Music".

więcej...

OSTROŻNIE, PANI KEATON!
Kinga Malec

Ze współczuciem, a czasem z niesmakiem patrzę na dobrych aktorów, którzy grają w słabych filmach. I zastanawiam się: co sprawia, że dają się namówić na występ w gniotach? "A właśnie, że tak!" to komedia słaba i mało śmieszna. No i występuje w niej Diane Keaton. Czyli - jak wyżej.

więcej...

APAGE SATANAS!
Irek Nowak

Autorzy wszelkimi sposobami chcą ustrzec internautów przed hochsztaplerami, którzy określają siebie jako "świeckich egzorcystów", przed osobami, które za tego rodzaju "usługi" żądają zapłaty. Podobno najłatwiej takich poznać po tym, że natychmiast stwierdzają, iż jesteś opętany.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

"Rockowe zespoły satanistyczne w Polsce" - to tytuł raportu, który napisze w lipcu organizacja zwalczająca sekty. Raport trafi do policjantów, sędziów, prokuratorów i księży w całej Polsce. Autorzy chcą oskarżyć metalowych muzyków o szerzenie nienawiści.
Lista ma zawierać nazwy ok. 80 zespołów. Na listę mają trafić takie kapele jak Kat, Behemoth, Besatt, Hate, Non Opus Dei, Thunderbolt, Wolftribe, Hell Born. Z zagranicznych wykonawców na listę zostaną wpisane: Burzum, Dark Funeral, Dimmu Borgir i Moonspell.
Oprócz listy zespołów w raporcie znajdą się też festiwale, które "szerzą kult szatana". W Polsce jest to między innymi "Black Metal Festival" i "Mystic Festival"

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Minutniki rozdaje wiernym brytyjski biskup, który chce w ten sposób uświadomić im, jak cenny jest czas i jak najlepiej można go spożytkować.
Wielebny Stephen Cottrell twierdzi, że zwalniając tempo życia i pozwalając sobie na odpoczynek, ludzie mogą odkrywać siebie i rozwijać własną twórczość. W ramach swojej kampanii biskup rozdawał minutniki do gotowania jajek pasażerom na stacji kolejowej w Reading apelując, aby poświęcili przynajmniej 3 minuty dziennie na odpoczynek i refleksję.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 9 LIPCA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone