Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 

SPRAWA MA JUŻ 6 LAT!

 

W numerze:
TAK ZWANA SŁUŻBA ZDROWIA
Marek Stolarczyk

Jesteśmy świadkami sytuacji, kiedy to jedna z najbardziej dochodowych gałęzi usług - przemysł medyczny, walczy o przetrwanie, nie może podnieść się z letargu. Jakim cudem można zarżnąć kurę znoszącą złote jajka? Okazuje się, że można.

więcej...

W KRAINIE JEZIOR
Anna W.

Można tutaj znaleźć dosłownie wszystko. Jeziora i stawy, tajemnicze szuwary i samotne wyspy, rwące potoki i leniwe strumyki, wrzosowiska, soczyście zielone łąki, dębowe lasy skrywające kobierce dzwonków, ceglaste doliny i gory - pozostałość zlodowacenia sprzed 15 tysięcy lat.

więcej...

BYĆ POSŁEM ABSOLUTNYM
Karol Kornet

W głowie bohatera, wypełnionej po brzegi procentami, pojawiła się złota, jak kolor jego ulubionego trunku, myśl. Skoro ten... (tu Kowalski zrobił sobię przerwę na kilkanaście wyszukanych słów, po czym kontynuował) może zostać posłem, to dlaczego ja nie mogę?

więcej...

NA PRZEKÓR LEGENDZIE
Paweł Oses

"Bees + Things + Flowers" to chyba pierwsza płyta Incognito, o której raczej nie można powiedzieć, że jest acid jazzem. Nie ma tu żywiołowych rytmów, wyganiających na parkiet popisów sekcji dętej, brakuje motoryczności, znikły energetyzujące aranżacje.

więcej...

DOBRY DOKTOR I JEGO ZŁA ŻONA
Lucjan Bilski

Maugham zawarł na kartach swojej książki zawoalowaną krytykę surowej wiktoriańskiej moralności. Sam omal nie wywołał skandalu uwodząc cudzą żonę. Kiedy się rozwiodła, dla ratowania swojej i jej reputacji musiał ją poślubić. W rzeczywistości jednak romansował z własnym sekretarzem.

więcej...

INTERNETEM W KACA
Irek Nowak

Ludziom zdarzają się różne przypadłości. Jedną z najczęściej spotykanych, wywoływanych zresztą na własne życzenie, jest kac. Być może się mylę, ale jest to chyba najbardziej powszechna w narodzie choroba. Dotknęła ona również niżej podpisanego.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Parlamentarzyści piją za dużo i gubią butelki. Kancelaria Sejmu uznała, że posłowie i senatorowie wypijają za dużo butelkowanej wody. Co prawda jej pracownicy nie potrafią określić dokładnie ile, ale wiedzą, że "w trosce o środki publiczne" należy zmniejszyć jej spożycie.
Sejmowe biuro gospodarczo-techniczne wydało właśnie nowe zarządzenie. Każdy poseł będzie rozliczony z tego, ile i jakiej wody wypił, oraz czy zwrócił wszystkie butelki na wymianę.
Zgodnie z wydanym zarządzeniem, zanim posłowie dostaną skrzynkę z butelkami wody, muszą złożyć wniosek z prośbą o jej wydanie, a potem czekać na jego rozpatrzenie. W specjalnym formularzu należy określić, czy ma być to mineralna, czy nie. Jest też rubryka na to, aby każdy z nich przyznał się do tego, ile brakuje w skrzynce pustych butelek na wymianę. Pod koniec roku pracownicy sejmowej kancelarii sporządzą raport, który pokaże, który poseł wypił najwięcej i kto zgubił puste butelki.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Podając się za kobietę w seks-telefonie pewien bezrobotny Holender zarabiał na życie.
Po 10 miesiącach podawania się za "seksowną Ellen" 38-letni Francis Capelle zrezygnował jednak z pracy, ponieważ uznał, że jego działalność jest oszustwem.
Mężczyzna twierdzi, że jego profesja spotkała się z pełną akceptacją i poparciem miejscowego urzędu zatrudnienia, który dzięki temu mógł przestać wypłacać mu zasiłek.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 11 CZERWCA!
www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone