Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 

SPRAWA MA JUŻ 6 LAT!

 

W numerze:
MODA NA TANIEC
Michał Klepka

Jak Polska długa i szeroka ludzie oszaleli na punkcie tańca. Ten fenomen jest polem do popisu dla socjologów i psychologów społecznych. Jednak nie trzeba zjeść wszystkich rozumów żeby domyślić się, że to skutek programu "Taniec z gwiazdami".

więcej...

CENTRALIA - PIEKŁO TUŻ POD STOPAMI (część II)
Sprawca Naczelny

U stóp jednego ze wzgórz można znaleźć miejsca, w których ogień wydostał się na powierzchnię. Widać wyraźnie rozżarzone kawały węgla. Spod ziemi zaś wydobywa się budzący dreszcz odgłos - ryk buzujących płomieni, jakby znajdował się tam gigantyczny piec hutniczy.

więcej...

MODLITWA O DESZCZ
Marek Olżyński

Ksiądz ubrany był prawie nie do poznania. Na jedwabną zielonkawą koszulę założył szykowną marynarkę, też z jedwabiu. Spodnie, pierwsza klasa, pod kolor marynarki, i do tego solidne skórzane buty. Na pierwszy rzut oka miał na sobie ciuchy za trzy, może nawet cztery tysiące.

więcej...

PRZEZROCZYSTE PLEKSI
Paweł Oses

Norman Brown należy do sporej grupy muzyków, którzy na naszym rynku są kompletnie nieznani i których trudno jednoznacznie zakwalifikować do jakiegoś konkretnego gatunku. Płyta "Just Chillin" sprzed 5 lat przyniosła gitarzyście nagrodę Grammy za najlepszy album w kategorii "pop instrumentalny".

więcej...

HAROLD CRICK I JEGO ZEGAREK
Lucjan Bilski

Harold chodzi jak nakręcony zegarek. Porównanie tym trafniejsze, że bohater niemal nieustannie liczy - ruchy ręki podczas czyszczenia zębów, stopnie pokonywanych schodów, nie wspominając o zawodowej czynności Harolda, czyli obliczaniu podatku. Harold Crick jest bowiem urzędnikiem skarbowym.

więcej...

DLA KIBICÓW CZY HAZARDZISTÓW?
Irek Nowak

Murowana wygrana, łatwy sposób na kasę, kto nie gra ten nie wygrywa. W ten sposób kuszą potencjalnych klientów firmy bukmacherskie. Jeśli wierzyć tym, którzy nakłaniają do hazardu, nie ma nic prostszego jak włożyć do interesu 2 złote, by po roku, dwóch być już osobą niezależną finansowo.

więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

3,2 mln osób chce wyjechać z Polski w poszukiwaniu pracy. Na pytanie Rzeczpospolitej "Czy zamierza pan/pani w najbliższym roku wyjechać do pracy za granicę" pozytywną odpowiedź w sondażu udzieliło 12 proc. rodaków pomiędzy 15. a 64. rokiem życia.
Najchętniej Polacy wyemigrowaliby do pracy do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Irlandii.
W 2006 r. oficjalnie w celach zarobkowych wyjechało za granicę prawie 370 tys. rodaków. Jednak dane GUS nie obejmują ogromnej liczby pracujących na czarno.

Źródło: Onet.pl

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
87-letni Chińczyk zaczął studiować prawo, ponieważ zawiódł się na usługach swojego prawnika.
Sędziwy Wang Jianbang postanowił zostać prawnikiem, aby w przyszłości nie musieć tracić pieniędzy na niekompetentnych adwokatów. Ze względu na podeszły wiek studenta, kierownictwo uczelni umorzyło mu wszystkie opłaty i czesne.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 28 MAJA!
www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone