Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 

SPRAWA MA JUŻ 6 LAT!

 

W numerze:
WINNA BROŃ?
Witold Magiera

Wobec tragedii, która wydarzyła się w Blacksburg, tracą rację bytu argumenty w jakiejkolwiek ewentualnej dyskusji na temat dostępności broni. Emocje wygrywają z rozumem. Jak bowiem można zareagować na to co się stało?

więcej...

SZWAJCARIA NA DOLNYM ŚLĄSKU
Sebastian Skarbek

Lwówek Śląski - wiadomo: ratusz, średniowieczne mury i wspaniałe piwo Książęce, którego struga jednak wysycha. Wokół Lwówka zaś - Pogórze Izerskie, nafaszerowane skałkami niczym keks suszonymi owocami.

więcej...

PREZYDENCKA TROSKA, CZY GRA POZORÓW?
Marek Olżyński

W sytuacji, kiedy Polska jest na samym końcu europejskiej stawki państw tworzących Unię, pojawia się kolejna inicjatywa grzebania w przeszłości; kolejne odwoływanie się do uczuć osób, które doznały krzywdy od systemu sprzed ponad pół wieku.

więcej...

NIEZNANA GWIAZDA
Paweł Oses

Till Brönner to kolejny przykład zadziwiającej niedojrzałości naszego rynku. Artysta powszechnie już uważany za jednego z najważniejszych współczesnych trębaczy pozostaje dla Polaków właściwie anonimowy. I dzieje się tak, mimo że parę lat temu, zapewne niemałym kosztem, wypromowano u nas płytę "That Summer".

więcej...

FILM W FILMIE
Lucjan Bilski
Już od 17 lat Jaś Fasola urzeka (albo zniesmacza - zależy od gustu) widzów na całym świecie swoją, pod każdym względem niezwykłą, osobowością i stylem bycia. Nie inaczej jest w najnowszej kinowej produkcji z udziałem Rowana Atkinsona, "Wakacje Jasia Fasoli".
więcej...

SIŁA PUDELKA
Irek Nowak

"Uma Thurman nie wstydzi się swoich obwisłych piersi", "Kolejny romans Penelope Cruz", "Ania Powierza miała wypadek", itd., itp. Tego typu newsów jest tu cała masa. Są one bardzo bogato ilustrowane. Zdjęcia z detaliczną dokładnością dokumentują to, co stanowi treść newsa.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Przepis na idealną kanapkę ze smażonym bekonem opracowali naukowcy brytyjscy. Zdaniem ekspertów z uniwersytetu w Leeds najistotniejszymi czynnikami decydującymi o smaku takiej kanapki są chrupkość i kruchość bekonu.
Po ponad 1000 godzinach testowania 700 różnych odmian kanapki z bekonem na grupie 50 ochotników, czwórka badaczy doszła do wniosku, że idealnie wysmażony boczek powinien wydawać podczas chrupania dźwięki o głośności 0,5 decybela i łamać się pod wpływem siły szczęk wynoszącej 0,4 niutona.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 30 KWIETNIA!
www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone