Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 

SPRAWA MA JUŻ 6 LAT!

 

W numerze:
ORĘŻ PRZECIWKO PRACODAWCOM
Ryszard Rapacz

Cóż oznacza orzeczenie Trybunału przełożone na prosty język? Ano to, że każdy może w godzinach pracy używać do woli służbowego komputera do wysyłania prywatnych emaili, i służbowego telefonu do prywatnych rozmów, a pracodawca może mu w związku z tym skoczyć na kij bambusowy.

więcej...

(O)BŁĘDNE SKAŁY
Adam Malak

Jeden z wielkich kamieni nazwano Skałą Przekleństw - podobno często przesiadywały na niej dzikie koty i pluły z góry na przechodzących spacerowiczów. Legenda mówi, że w czasach gorączki złota w XIX wieku wśród skał mieli swe kryjówki strażnicy buszu.

więcej...

KOMÓRKI PAŃSTWOWE
Krzysztof Neufeld

Ministerstwo Skarbu odmówiło współfinansowania inwestycji. Minister telefonii komórkowej grozi więc dymisją. Ponieważ związki zawodowe PolGSM-u domagają się podwyżek dla trzydziestotysięcznej załogi, koszty połączeń wzrosną wkrótce z 5 do 6 złotych za minutę.

więcej...

NAJURODZIWSZE DZIECKO
JOHNA MCLAUGHLINA
Anna W.

Mahavishnu Orchestra zadebiutowała w 1970 roku. Styl, który zaproponowała był bezprecedensowy. Stanowił bowiem niespotykaną dotąd w świecie muzyki fuzję rocka rodem spod palców Jimi'ego Hendrixa, funku i europejskiej oraz indyjskiej muzyki klasycznej.

więcej...

ZADYSZKA MISTRZA
Lucjan Bilski
Woody Allen nie stanął na wysokości zadania. Nakręcił film, który nie tylko nie śmieszy, ale i nuży. Dialogi, tak barwne i dowcipne w jego starszych filmach, tu sprawiają wrażenie pisanych w mękach i pod przymusem. Historia, bądź co bądź kryminalna, w ogóle nie intryguje.
więcej...

MYDŁO I POWIDŁO
Irek Nowak

Gizmos.pl to strona o gadżetach wszelkiej maści. Niezwykle funkcjonalne wynalazki sąsiadują tu z chyba kompletnie bezużetycznymi bzdurami, produkty wielkich korporacji z efektami główkowania "pomysłowych Dobromirów". I to jest właśnie piękne.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
100 tysięcy euro w pieluchach dziecka znaleźli niemieccy celnicy. Dokonali tego niezwykłego odkrycia, gdy trzymiesięczny maluch uruchomił na lotnisku w Düsseldorfie bramkę bezpieczeństwa.
Dziecko wraz z 28-letnią matką leciało do Kosowa. Pracownicy portu lotniczego zaniepokojeni alarmem odkryli między ubraniem a pieluchami owinięte w folię aluminiową pieniądze.
Niemieckie prawo każe przy opuszczaniu kraju deklarować kwotę wyższą niż 15 tysięcy euro.
Później okazało się, że gotówka należała do firmy-bankruta zarządzanej przez krewnych kobiety.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 16 KWIETNIA!
www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone