Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 
W numerze:
RZECZPOSPOLITA ODNOWIONA?
Paweł Rogaliński

Konstytucja zapewnia Polsce demokrację. Ale i ten najważniejszy w kraju dokument nie jest w stanie całkowicie powstrzymać wybryków posłów z wylęgarni pomysłów na Wiejskiej. Konstytucja więc wiele zapewnia, ale chyba jednak nie wszystko.

więcej...

MAPA RYSOWANA PIOSENKAMI
Anna W.

Dlaczego spakowałam plecak i wyruszyłam właśnie do Whitley? Wszystko za sprawą pewnej nietypowej mapy. Takiej z rodzaju muzycznych. Autorstwa Marka Knopflera. Albowiem kartograf z niego pełną gębą!

więcej...

CZEGO CHCECIE?!
Teresa Mader

Pewna organizacja przestępcza (nazywająca się dla niepoznaki tak jak mamy napisane w dowodzie osobistym) łupi ludzi, którzy żyją w jej granicach i robi przy tym wszystko, by zdezorientować ich co do tego, ile powinni oddać bandziorom z tak zwanych Urzędów Skarbowych. Robi to zupełnie tak samo jak pospolici pałkarze.

więcej...

ZOSIE SAMOSIE
Sprawca Naczelny

Teledyski wykonawców indie rocka szturmują stację MTV Indonesia, a dziesiątki zespołów są zapraszane jako supporty nawet na wielkie festiwale. Aksara Records wydaje płyty takich kapel jak The Brandals, The Adams, czy Teenage Deathstar, które w krótkim czasie z podziemia wybiły się na "salony".

więcej...

PRAWDA PROSTO W OCZY
Lucjan Bilski
Robin Williams jest wymarzonym Dobbsem. Aktor wszak zaczynał swoją karierę jako komik stand-upowy, to znaczy wygłaszający monologi składające się z ciągu żartów. Taka forma komediowa musi opierać się na charyzmie wykonawcy, a tej Williamsowi nie brakuje.
więcej...

INTERNET DLA KOMÓRKI
Jędrzej Klinczer

SymbianOS.pl to w zasadzie jeden wielki wortal, który można by ukryć pod nazwą "nasze linki". To bowiem nic innego jak zbiór odnośników do stron, z których można pobrać programy do telefonów. Zawsze więc posiadacze aparatów będą musieli korzystać ze stron źródłowych.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Mężczyźni śpią z pluszowymi misiami częściej niż kobiety. Badania przeprowadzone przez sieć hoteli Travelodge na grupie 2000 Brytyjczyków wykazały, że pluszowe przytulani towarzyszą podczas snu 20% mężczyzn i 15% kobiet.
Aż 63% ankietowanych przyznaje, że trudno im zasnąć bez przytulania, a 60% czuje się w łóżku samotnie bez partnera. 8% kobiet i 3% mężczyzn walczy z uczuciem samotności rozpylając w sypialni perfumy ukochanej osoby.

Źródło: Onet.pl

 
Reklama:


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 2 KWIETNIA!
www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone