Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 
W numerze:
WIZYTA UZDROWICIELA
Jacek Miklasiewicz

"Qigong" jest ćwiczeniem wewnętrznej energii. To chińska lecznicza praktyka o tradycji trwającej ponad pięć tysięcy lat, która przetrwała sprawdzian czasu i przechodzi swój prawdziwy renesans u progu XXI wieku. Badania dowodzą, że ćwiczenia pomagają rozwinąć żywotność oraz usprawniają kondycję fizyczną.

więcej...

DZIURA ŚCIŚLE TAJNA
Mirosław Ekiert

Przy -60 stopni Celsjusza metalowe narzędzia stawały się kruche i łamały się jak zapałki, olej zamarzał na kamień, a opony ciężarówek pękały na kawałki. Nocami cała kopalnia była przykrywana czymś w rodzaju olbrzymiej narzuty, by zapobiec zamarznięciu maszyn.

więcej...

NA CHOROBIE
Mateusz Płutno

Wiadomo, choroba to stan nie do pozazdroszczenia. Gdy ktoś niedomaga nie wolno go nękać. Zwolnienie chorobowe jest jak tarcza, od której odbijają się wszelkie ataki, uszczypliwości i obowiązki. Osoba chora jest chroniona swoistym immunitetem. Jest nietykalna.

więcej...

PRZYJAZNE DLA SŁUCHACZY
Sprawca Naczelny

Gloryhound and The Skyhawks wyrasta z pnia klasycznego rocka, korzeniami tkwiącego w latach 60. i 70. zeszłego wieku. Grupa wytyczyła sobie wyraźny kierunek, a jest nim odważny, surowy, brudny wręcz rock and roll. Coś co mogliby stworzyć razem Neil Young i Bob Dylan w swoich najlepszych latach.

więcej...

UPIÓR W KAŻDEJ SZAFIE
Kinga Malec
Mam podstawy przypuszczać, że Takashi Shimizu nakręcił "Klątwę 2" wyłącznie po to, by znęcać się nad widzami. Powinno się go wychłostać, przywiązać do krzesła i zmusić do oglądania własnego gniota sto dwadzieścia siedem razy z rzędu.
więcej...

ZDRAJCY I NIESPRZEDAJNI
Irek Nowak

Autor strony z powagą godną lepszej sprawy rozprawia się z tymi twórcami, którzy w jego mniemaniu odeszli od rdzenia hip-hopu. Rozprawia się z nimi ostro. Tworzy listę zdrajców. Tropi ich zaciekle niczym Macierewicz agentów.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Miliony szczurów mieszkają w Nowym Jorku. Szacuje się, że na każdego z ośmiu milionów mieszkańców miasta przypada po jednym szczurze. Gryzonie są wszędzie, od restauracji po półki sklepowe.
Pod koniec lutego zdjęcia szczurów w nowojorskiej restauracji KFC obiegły świat. Zwierzęta w poszukiwaniu pożywienia dotarły też zarówno do supermarketów, jak i do małych sklepików. Coraz częstym widokiem stają się całe stada tych gryzoni lub ich zwłoki w magazynach. Ostatnio odkryto nawet gniazdo szczurów na regale chłodniczym z mlekiem.
Szczury coraz odważniej pojawiają się wśród ludzi, budząc odrazę i strach. Władze miasta inwestują miliony dolarów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się plagi.
 
Reklama:


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 19 MARCA!
www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone