Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 
W numerze:
TYLKO KONI ŻAL...
Cezary Wyszyński

Konie nie miały stajni, stały spętane pod gołym niebem, były skrajnie zagłodzone, wycieńczone i chore. Jak stwierdziła weterynarz z Inspekcji Weterynaryjnej zwierzęta mogły nie przeżyć następnego miesiąca! Istnieje podejrzenie, że taki los spotkał już 10 koni, które prawdopodobnie zostały pogrzebane na terenie gospodarstwa.

więcej...

BURY KURORT
Vice Sprawca

Brak tłumów i słońca odkrywa bolesną prawdę. Sława Międzyzdrojów służy wyciskaniu z przyjezdnych czego się da, przy możliwie jak najniższym koszcie. Po sezonie demaskowanie nędzy nieprzykrytej kolorowym sztafażem tandety jest bardzo łatwym zadaniem.

więcej...

ZAKAZANA MAMA
Grzegorz Trusk

Jeśli wszystko pójdzie po myśli heterofobów, to ze szkolnych elementarzy znikną wkrótce sformułowania o rodzicach. Jako modelowe rodziny będą prezentowane pary dwóch mężczyzn, bądź kobiet, prawnie zakazane będzie obchodzenie dnia matki, bo nie dość, że to przejaw seksizmu, to jeszcze może kogoś urazić.

więcej...

KICZ I BEZTROSKA ZABAWA
Bartosz-po-prostu

Zaskoczenie numer jeden - Kylie naprawdę potrafi śpiewać na żywo. Serio, nawet nie fałszuje. Może jest trochę kiczowata, może nawet więcej niż trochę, ale różowe pióra, cekinowe sukienki i wrzaskliwe peruki można ewentualnie wybaczyć kobiecie, która przez kilka nocy z rzędu potrafi zapełnić osiemnastotysięczną widownię w tym samym mieście.

więcej...

DRUGA TWARZ HOLLYWOODU
Lucjan Bilski
Allen Coulter doskonale portretuje ludzi, których życie splotło się z historią Fabryki Snów - aktorów, producentów, detektywów, policjantów, grube ryby i drobne płotki. W tym świecie każdy ma coś na sumieniu, króluje w nim cynizm, oportunizm i bezduszność.
więcej...

RATUJMY ROSPUDĘ
Irek Nowak

Na stronie można prześledzić ciąg decyzji, które doprowadziły do tego, że zniszczony ma być ten zakątek. Są to z reguły przedruki z różnych gazet. Przede wszystkim można jednak się dowiedzieć, z jakich względów to miejsce jest bezcenne. Dzięki specjalnemu formularzowi, można podpisać protest przeciwko budowie.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Kary dla osób, które nie skończą podanych im dań wprowadzają właściciele hongkońskich restauracji. Ma to zapobiec marnotrawieniu jedzenia.
Inicjatywa ta, przewidująca kary do 20 dolarów hongkońskich (niecałe 2 euro), ma jednak niewielkie szanse na powszechne stosowanie, ponieważ restauracje prawdopodobnie będą się obawiały utraty klientów.
W niektórych restauracjach ilość niezjedzonych potraw sięga 1,2 tony dziennie (w 2005 roku 701 ton dziennie w całym mieście), co naraża właścicieli lokali na znaczne wydatki związane z transportem tych odpadów. Niektóre restauracje zakupiły więc specjalne maszyny utylizujące resztki żywnościowe.
Władze hongkońske rozważają zbudowanie do końca roku dwóch zakładów utylizacji odpadów żywnościowych, które stanowią 30 proc. wszystkich odpadów przemysłowych w mieście.
 
Reklama:


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 5 MARCA!
www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone