Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch - Wizja lokalna
Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 
W numerze:
DYMEK NA CENZUROWANYM
Darek Supieda

Biedni palacze. Tak sobie pomyślałem na wieść o tym, że Komisja Europejska przymierza się do wprowadzenia całkowitego zakazu palenia w miejscach pracy i w lokalach gastronomicznych. Wprawdzie grono europejskich jajogłowych na razie tylko "apeluje", by wzorem Irlandii i Szkocji przyjąć takie rozwiązania, ale kierunek zmian został wytyczony.

więcej...

ATLANTYDA?
Vice Sprawca

Miasteczko nie oferuje turystom zbyt wiele. Jest tu mnóstwo ekskluzywnych sklepów jubilerskich z najdroższymi markami niczym w Hollywood, i równie dużo wszelkiej maści tandety. To w zasadzie byłoby wszystko, gdyby nie generalny klimat tego miejsca. A ten jest doprawdy nieprzeciętny.

więcej...

SŁUZBA NIE DRUŻBA
Ola Magnatka

Nie jest niczym szczególnym, że polska służba zdrowia ze służbą niewiele ma wspólnego. Zamiast pomagać, wciąż rzuca nam kłody pod nogi. Zamiast leczyć, przelicza choroby na złotówki, a skorumpowani lekarze za nic mają przysięgę Hipokratesa.

więcej...

ODSZEDŁ KTOŚ WYJĄTKOWY...
Paweł Oses

Michael Becker dla dziesiątków tysięcy fanów na całym świecie był kimś bardzo bliskim. Swoją grą na saksofonie potrafił tak pięknie i tak wiele opowiadać.
Dla mnie były to często opowieści zbyt trudne, zbyt wymagające, może czasami zbyt poważne. Ale Michael Brecker lubił też zgrywy. I ja właśnie za to go uwielbiam.

więcej...

DROGA PRZEZ PIEKŁO
Lucjan Bilski
Nieustannie przesłuchiwanych i upokarzanych Brytyjczyków usiłowano zmusić do przyznania się do współpracy z Al-Kaidą. Więzieni byli w klatkach o powierzchni 6 na 6 metrów, skąd wypuszczano ich raz w tygodniu na 5 minut. Zakłócano im sen, wystawiano przez cały dzień na działanie słońca, szczuto psami.
więcej...

LATAJĄCE SMOKI
Filip Królak

Jakież to musiało być cudowne! Powolny podniebny rejs w standardzie luksusowego hotelu. Loty wtedy miały jakąś magię. Pasażerowie nie byli poupychani niczym sardynki jeden obok drugiego, do stolików podchodzili kelnerzy, we wnętrzu gigantycznego Grafa Zeppelina można było nawet pospacerować do palarni, były też apartamenty!

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Toaleta z akwarium w obudowie - to nowy produkt na amerykańskim rynku dziwactw. Dwuczęściowy zestaw "Fish 'n Flush" obok standardowego sedesu, w przezroczystej obudowie mieści zbiornik wodny, w którym można urządzić akwarium z rybkami.
"Chcieliśmy stworzyć produkt, który będzie pełnił dwie funkcje - użytkową i rozrywkową. Niektórzy ludzie z pewnością uznają nas za szaleńców, ale znajdą się też tacy, którym nasz pomysł bardzo się spodoba. Wielu rodziców zamierza go używać w ramach uczenia dzieci korzystania z toalety. Poza tym możecie być pewni, że wasi goście z pewnością zauważą tak niezwykłe urządzenie" - mówi dyrektor marketingowy firmy AquaOne Technologies. Producenci zapewniają, że toaletowe akwarium za jedyne 299 dolarów można dopasować do większości instalacji sanitarnych.
 
Reklama:


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 19 LUTEGO!
www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone