Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 

 

W numerze między innymi:
PRASOWA AWANTURA
Robert Szklanik

Nie ulega wątpliwości, że "Dziennik" i "Gazeta Wyborcza" biorą się ostro za łby. Gazeta niemieckiego koncernu Axel Springer skutecznie walczy o pozycję na polskim rynku kosztem właśnie "GW". Orężem w tej walce jest cena, nazwiska dziennikarzy, ale także ideologia.

więcej...

PORT O HISTORII NIEZWYKŁEJ
Olaf Ważyński

Siła wybuchu była tak wielka, że uniosła w powietrze statki stojące w porcie. W promieniu ponad 800 metrów eksplozja zmiotła wszystko - budynki, dźwigi portowe, urządzenia kolejowe. Północna część miasta została zrównana z ziemią. Wskutek wybuchu powstała fala tsunami o wysokości 18 metrów.

więcej...

KRYZYS KOŚCIOŁA
Karol Mrówka

Sprawa arcybiskupa Wielgusa to bez wątpienia jeden z największych kryzysów polskiego Kościoła ostatnich lat. Po raz kolejny pokutuje bardzo częsta postawa przeczekania - lepiej pozamiatać pod dywan, niż wyjaśnić coś od początku do końca. Teraz to się mści.

więcej...

SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA
Bartosz-po-prostu

Wyluzowanie i zrelaksowanie, czyli chillout w klasycznym wydaniu. Dla snobistycznych dwudziestoparolatków, dla których obecność na ścieżce dźwiękowej do "Diabeł ubiera się u Prady" jest wyróżnieniem i powodem do dumy. Ciepłe, puchowe brzmienie.

więcej...

PODRÓŻ DO ŹRÓDŁA MŁODOŚCI
Lucjan Bilski
Dążenie do nieśmiertelności obecne jest zwłaszcza w kulturze Zachodu. Co ciekawe, przeważnie wyprane jest z warstwy duchowej. Chcemy żyć jak najdłużej (najlepiej wiecznie), być zawsze młodzi i w doskonałej formie fizycznej. Tymczasem, jak uczy każda religia, to właśnie śmierć zbliża nas do Boga.
więcej...

JEŚĆ!
Irek Nowak

Na stronie można znaleźć relacje osób, które świadomie głodowały. Trzeba przyznać, że są to świadectwa bardzo pozytywne. Ale przy całym uznaniu i sympatii muszę przyznać, że relacja osoby, która jest weganinem jest dla mnie niewiarygodna. Taki ktoś jest chory i niepotrzebnie się unieszczęśliwia.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Coraz więcej Niemców przechodzi na islam. Jak podał tygodnik "Der Spiegel", od lipca 2004 do czerwca 2005 r. religię muzułmańską przyjęły cztery tysiące obywateli Niemiec. Oznacza to czterokrotny wzrost w porównaniu z okresem poprzednich 12 miesięcy.
O ile jeszcze przed kilku laty na islam przechodziły głównie kobiety, które wychodziły za mąż za muzułmanów, o tyle w badanym okresie motywacje nowych wyznawców islamu były różne. Większość z nich podejmuje taką decyzję z własnej woli.
Zdaniem berlińskiego imama Mohammeda Herzoga, wiele osób, które przyjmują islam, to chrześcijanie rozczarowani swoim wyznaniem. Natomiast socjolog religii Monika Wohlrab-Sahr wskazuje, że często motywacją jest poszukiwanie nowych przeżyć.
W Niemczech mieszkają ponad 3 miliony muzułmanów.
 
Reklama:


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 5 LUTEGO!
www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone