Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 

 

W numerze między innymi:
SZKLANA KULA - część II
Paweł F. Weiden

To się nie przyjmie - orzekł H.G.Wells w swojej znanej rozprawie "Wizje przyszłości" opublikowanej w 1901 roku. Ta jednoznacznie wyrażona opinia dotyczyła... rozwoju lotnictwa! Według słów tego klasyka science fiction "Lotnictwo nie odegra poważniejszej roli w transporcie osób i towarów".

więcej...

"AUTOSTRADĄ" PRZEZ GÓRY BYSTRZYCKIE
Sprawca Naczelny

W latach 30-tych Rzesza Niemiecka otwarcie się zbroiła i sposobiła do wojny. Czy był to czas na budowanie tras turystycznych? Może i tak. Ale dlaczego wzdłuż Autostrady Sudeckiej wypączkowały bunkry i schrony? W obawie przed hordami turystów?

więcej...

WŁADZA NIEWINNA
Szymon Kozielak

Policjanci oddali 39 (!) strzałów. Żaden nie trafił w oponę. Czy my żyjemy na Dzikim Zachodzie? Nie potrafię sobie wyobrazić okoliczności, w której ktokolwiek w krótkim czasie musiałby oddać 10 strzałów. To była kanonada, by nie powiedzieć - egzekucja.

więcej...

BRUDNY HARRY JUNIOR
Paweł Oses

Kyle bez kompleksów przyznaje, że jest synem Clinta Eastwooda. Najwyraźniej nie kryje się za tym żadne obciążenie. Sukcesy święci chyba tylko w Europie - jest to więc raczej muzyk "niszowy". Nie zmienia tego nawet fakt, że jego poprzednia płyta w 2004 roku była jazzowym numerem 1 we Francji.

więcej...

OPERA KLASY ROBOTNICZEJ
Lucjan Bilski
John Turturro z rozmysłem nadał piosenkom role w swoim filmie, niemal równorzędne z rolami aktorskimi. Muzyka jest więc włączona w akcję, jest wyrazem uczuć i nadziei bohaterów. Tak jak w prawdziwym życiu. Ostatecznie to właśnie piosenki nadały obrazowi energię i styl.
więcej...

ŻEGNAY, ORLENIE
Irek Nowak

Grupka zapaleńców założyła witrynę internetową poświęconą psiakowi. Jest to więc miejsce, w którym spotykają się ludzie, którzy teraz chcą zrobić na złość bezdusznej pracownicy Orlenu. Sprawa zatoczyła już szerokie kręgi.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Z zielonymi włosami wróciła wróciła po lekcji WF-u na basenie uczennica jednej ze szkół w Walii. 7-letnia Paige Williams odkryła, że jej blond loki zmieniły kolor na zielony dopiero po zdjęciu czepka.
Mimo licznych prób zmycia dziwacznego koloru, nadal chodzi do szkoły z zielonymi włosami, przez co koledzy nazywają ją złośliwie "córką Hulka".
 
Reklama:

Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 8 STYCZNIA!
www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone