Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 

 

W numerze między innymi:
SZKLANA KULA
Paweł F. Weiden

Parlament brytyjski powołał pośpiesznie komisję złożoną ze znanych uczonych, którzy bez wątpliwości ustalili, że elektryczne oświetlenie w zastosowaniu na masową skalę to kompletna bzdura i nieuprawniona fantazja.

więcej...

SUROWE PIĘKNO GRENLANDII
Dawid Gruszka

Wokół Scoresbysund znajduje się mnóstwo pięknych fiordów i dzikich wysp, ku niebu wspinają się zapierające dech w piersiach góry, a wody usiane są górami lodowymi. Bywało, że przez długie godziny zalegała wszędzie mgła.

więcej...

BYĆ KOBIETĄ...
Aleksandra Krupak

Czym jest tak właściwie "szacunek dla kobiety", nad tym zastanawia się zapewne niejeden mężczyzna. Każda z kobiet może dać inną odpowiedź, bo dla każdej liczą się inne wartości, jednak jest kilka zasad, które od zawsze były znane tak zwanym "gentlemanom".

więcej...

WYSMAKOWANY DUET
Vice Sprawca

Fani jednego i drugiego artysty sumują się - dając w efekcie całkiem niezłą sprzedaż. Ale zdarza się również, że poza efektem mierzonym liczbą zielonych papierków jest jeszcze drugi efekt - artystyczny. W przypadku spotkania Georga Bensona i Ala Jarreau użycie takiego słowa jest całkiem na miejscu.

więcej...

JAGSHEMASH!
Plastuch
Co można powiedzieć o gościu, który w miejscu publicznym zdejmuje spodnie, wypina się i załatwia swoje potrzeby do klombu z kwiatami? Taki jest właśnie humor filmu. Inny przykład: pani domu z niesmakiem tłumaczy Boratowi do czego służy muszla klozetowa i papier toaletowy.
więcej...

STAW W MINIATURZE
Irek Nowak

Autor strony prowadzi internautów za rączkę jak dziecko. Najpierw warto więc sprawdzić, w jaki sposób wybudować swój zbiornik. Tu dosyć obszerne porady zaczynają się już od tak banalnej sprawy jak lokalizacja zbiornika. Ot - choćby taki banał, by nie budować stawku pod drzewami.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Zabawiający się z figurami woskowymi pracownik londyńskiego Muzeum Madame Tussauds może stracić pracę, ze względu na ujawnienie kompromitujących go zdjęć.
Była partnerka mężczyzny ujawniła zgromadzone przez niego zdjęcia. Wśród kompromitujących fotek znalazły się zdjęcia, na których Bryan Boniface całuje pośladki Kylie Minogue, bije Svena Gorana Erikssona, dusi burmistrza Londynu Kena Livingstone i szarpie niepełnosprawnego profesora Stephena Hawkinga.
 
Reklama:

Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 11 GRUDNIA!
www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone