Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 

 

W numerze między innymi:
PO CO TA POMPA?
Adam Kęsowski

Ze Stanów nie przyjechał nikt, poza jakimiś wojskowymi. Z naszej strony gala była maksymalna. Minister obrony narodowej to chyba wystarczy, ale pojawił się nawet prezydent z małżonką. Świadczy to niestety o naszej prowincjonalności. Co tu celebrować?

więcej...

KONIEC EUROPY - część II
Vice Sprawca

Nie można być na Tripiti i nie wspiąć się na skałę o tej nazwie. To tu jest koniec Europy! Oznaczony jest on w przedziwny sposób. Na cyplu stoi wielgachne krzesło. Wygląda jak rekwizyt z filmu "Kingsajz".

więcej...

KAWA NA ŁAWĘ
Ola Magnatka

Dzisiejsze media prześcigają się w rankingach - oglądalności, poczytności, głupoty. Gazety mają określone profile. Są względnie obiektywne, hurrakatolickie, uległe władzy. Jedna z nich w swoich spotach reklamowych z opiniotwórczości czyni zaletę.

więcej...

OŻYWCZE TCHNIENIE
Szymon Biebrzak

Czy to atmosfera Włbrzycha, miasta niegdyś przemysłowego, obecnie nękanego wysokim bezrobociem, wpłynęła na obranie takiego kierunku twórczości przez Lolitas Masturbate? Zdaje mi się, że bardziej naturalne jest tam granie agresywnego rocka niż poetyckich ballad.

więcej...

TOPORNIE I ROMANTYCZNIE
Plastuch
Dziwi obecność w obsadzie "Dobrego roku" Russella Crowe'a na miejscu zarezerwowanym dotąd dla Hugh Granta. Rola, a raczej schemat, w który musiał się wcielić Crowe, w stu procentach przypomina bowiem model eksploatowany bez reszty przez tego drugiego.
więcej...

INSTRUMENT MAGICZNY
Irek Nowak

Historia fletni Pana sięga tysięcy lat. To jeden z nielicznych przedmiotów, które pamiętają najbardziej zamierzchłe czasy, a które dziś są wytwarzane i wyglądają tak samo jak w antycznej Grecji, Rzymie, starożytnych Chinach, a nawet w Afryce.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Rumuńska nastolatka połknęła szczoteczkę do zębów. W szpitalu, dokąd trafiła, 15-latka powiedziała lekarzom, że połknęła szczoteczkę przypadkowo, jednak jej koleżanki przyznały, że zrobiła to naśladując sceny obejrzane w filmach dla dorosłych.
Prześwietlenie wykazało, że szczoteczka znajduje się w żołądku dziewczyny, a lekarze zapowiadają, że jeżeli nie zostanie wydalona w sposób naturalny, konieczna będzie operacja.
 
Reklama:

Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 27 LISTOPADA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone