Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
TYLKO DLA WYTRWAŁYCH
Maciej Koziński

Przy tak skrajnym zmęczeniu łatwo o błędy. Po przejściu 100 km i marszu przez 14 godzin od ostatniego (krótkiego) snu, nawet błahostka urasta do rangi wielkiego problemu. Na zejściu do Wojcieszyc Łukasz skręcił kostkę. "Gdyby nie ta szyszka, to bym doszedł" - mówił pokazując opuchnięte ścięgna stopy.

więcej...

WYBIÓRCZO O KRECIE
Vice Sprawca

Niezwykłe ślady świetności kultury minojskiej odkrył w XIX wielu Arthur Evans. To co odkrył zalał betonem i zaczął na podstawie własnych wyobrażeń rekonstruować antyczne miasto. To co po sobie zostawił do dzisiejszej wiedzy historycznej ma się jak pięść do nosa. Warto więc przy zwiedzaniu Knossos mieć świadomość, że to jedynie archeologiczny disneyland.

więcej...

TAŚMY "PRAWDY"
Janusz Pella

"Korupcja polityczna" stała się z dnia na dzień głównym tematem i rzekomo głównym przewinieniem polskiego życia politycznego. Ale mówić o "korupcji" politycznej, to tak jak czynić zarzuty wodzie za to, że jest mokra. Nie ma czegoś takiego jak "korupcja polityczna", ponieważ polityka jest właśnie zinstytucjonalizowaną korupcją.

więcej...

FRANKS ŻYJE!
Paweł Oses

Po pierwszych dźwiękach po prostu wylądowałem na podłodze i przez okrągłą godzinę już się od niej nie odrywałem. Tak było! Najpierw słychać parę akordów na gitarze, wejście perkusji i po paru taktach głos Michaela Franksa. Kto by przypuszczał, że gdzieś ktoś nagrywa jeszcze coś takiego!

więcej...

ZE ŚMIERCIĄ TWARZĄ W TWARZ
Lucjan Bilski
Wojnę można pokazywać na ekranie na różne sposoby - romantycznie lub realistycznie, jako dramat lub przygodę. Fiodor Bondarczuk w "9 Kompanii" połączył wszystkie te cechy. W rezultacie wyszedł przejmujący i doskonale zrealizowany film wojenny. Reżyser przyznaje, że jego obraz jest hołdem dla wszystkich, którzy przeżyli piekło Afganistanu, oraz dla tych, którzy stamtąd nie wrócili.
więcej...

GALERIA PAZNOKCI
Irek Nowak

Najpierw po otwarciu strony rzuca na kolana nokautujący oczy róż. Jeśli jednak wystarczy samozaparcia, by mimo narzucającego się ulubionego koloru Britney zerknąć na zawartość, to odkryjemy nowy świat. To penetrowanie odległych galaktyk tipsowych gustów.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
190-tonowy statek przeciągnął po wodzie Elbrus Nigmatulin, wicemistrz świata w ekstremalnych sportach siłowych, noszący tytuł "Najsilniejszego Człowieka Rosji".
Wspomniany tytuł Nigmatulin zdobył w zeszłym roku, przeciągając dwa 30-tonowe autobusy. Tym razem przeciągnął po rzece Moskwie na odcinku 10 metrów statek długości 50 metrów i szerokości 8,5 metra.
Najsilniejszy człowiek Rosji przyznał, że wprawdzie do próby ze statkiem wybrano spokojne zakole Moskwy, ale nurt, choć niezbyt silny, sprawiał sporo kłopotów. Ostatecznie stojący na brzegu atleta przyciągnął jednak statek do siebie, bijąc kolejny dziwny rekord.
 
Reklama:

Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 30 PAŹDZIERNIKA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone