Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
ENERGIA ZDROWIA QI - CO TO
WŁAŚCIWIE JEST?
Jacek Miklasiewicz

Kultura Europy i filozofia industrialna połączona z ortodoksją zamknęły przed nami na setki lat możliwości zdrowego i naturalnego postrzegania natury i świata, w którym żyjemy. Obecnie wielu schorowanych przez wpływ cywilizacji ludzi otwiera się ponownie na spokój i zdrowie.

więcej...

PRZYGODA NA RZECE
Sprawca Naczelny

Nurt od razu nas porwał i skierował na katarakty. Niewielkie i praktycznie niegroźne, ale i tak dostarczyły nam emocji. Ponton co chwilę wpadał na rzeczne wyboje, do tego obracając się w kółko. Raz więc pokonywaliśmy kaskady twarzą do przodu, raz odwrotnie.

więcej...

GOL DO WŁASNEJ BRAMKI?
Ola Magnatka

Michał Witkowski, wrocławski prozaik, zasłynął w 2005 roku głośnym "Lubiewem", w którym przedstawia świat nierzadko rozwiązłych środowisk homoseksualnych. Autor jest często oskarżany o działanie na niekorzyść społeczeństwa gejowskiego w Polsce i wciąż pozostaje na cenzurowanym w literackim świecie.

więcej...

PIĘŚCIĄ W NOS
Bartosz-po-prostu

Peaches wnajczystszy i najszczerszy sposób obnaża swoje wyuzdanie i robi to z niewinnym przymrużeniem oka, zupełnie jakby przyznawała się do tego, że lubi zapach stokrotek. Przy jej płycie "Erotica" Madonny to niewinne zabawy przedszkolaków w krzakach za piaskownicą.

więcej...

CHAOS NA EKRANIE
Kinga Malec
Na początku mamy pozornie oczywistą sprawę - grupa facetów napada na bank. Potem zaś, z kwadransa na kwadrans, wszystko zaczyna się gmatwać i rozmydlać. Zamiast od chaosu do porządku idziemy w przeciwną stronę.
więcej...

POLITYK W SIECI
Adriana Mateusiak

Autor dodaje notki praktycznie codziennie. Pisze o wszystkim i... o wszystkich. Czarnecki jest szczery do bólu - jedyną osobą, której prawdopodobnie nigdy nie skrytykuje jest Andrzej Lepper. Dla reszty nie ma litości.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
"Piżamowa moda" panuje w Chinach. Polega ona na noszeniu nocnego stroju na ulicy i w miejscach publicznych - pisze agencja EFE.
W sondażu przeprowadzonym w kosmopolitycznym Szanghaju przez tamtejszą Akademię Nauk Społecznych 16 proc. respondentów przyznało, że oni sami lub ich krewni są niewolnikami "piżamowej mody", a 25 proc. - że od czasu do czasu chodzi po ulicy w piżamie.
"Wysoki urzędnik chiński, z którym się skontaktowałam, zaprosił mnie do swojego domu na kolację ze swoją rodziną i przyjął mnie w szlafroku i kapciach" - cytuje EFE hiszpańską urzędniczkę. Agencja EFE uważa tę modę za logiczną konsekwencję mieszkania w starych dzielnicach chińskich, gdzie w jednym domu mieszkają z reguły co najmniej 4 rodziny. W takich domach brak toalet, co wymusza na ich mieszkańcach korzystanie z publicznych pryszniców i toalet.
Agencja dodaje, że na rowerach czy spacerach z psami najczęściej widzi się Chińczyków ubranych w piżamy w tradycyjne wzory - paski, kwiatki i misie.
 
Reklama:

Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 2 PAŹDZIERNIKA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone