Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
PRIORYTET
Michał Klat

Jakiś czas temu jakiś niedouczony "specjalista ds. marketingu" wymyślił, że list, który ma dojść do adresata następnego dnia, ma się nazywać "priorytetowym". Uważam, że tego kretyna - oraz paru innych, którzy to zaakceptowali - powinno się postawić przed plutonem egzekucyjnym.

więcej...

FIORDY JADŁY NAM Z RĘKI - część II
Jacek Kozak

W czerwcowy wieczór zawijamy do Alesund - maleńkiego portu o niesamowitej historii. Krążymy po przeuroczych uliczkach portu w białą norweską noc. Jest na tyle jasno, by sprawdzić godzinę na ręcznym zegarku lub robić zdjęcia bez użycia lampy błyskowej.

więcej...

PSEUDOIDOLE
Ola Magnatka

Bracia M. prawdopodobnie nigdy nie byliby znani, gdyby nie łut szczęścia, który sprawił, że wygrali casting do uwielbianego przez Polaków serialu. Pewnie dziś studiowaliby sobie na tej swojej politechnice, prowadziliby spokojne życie i nikt nie nazywałby ich bożyszczami nastolatek.

więcej...

MUZYK-BIZNESMEN
Vice Sprawca

42-letni Richard Elliot jest założycielem firmy PacificNet, która w Południowej Kalifornii jest jednym z większych dostawców bezprzewodowego internetu. Ale ten sam człowiek jest również jednym z bardziej wziętych saksofonistów. Łączy więc w sobie cechy zarówno artysty, jak i biznesmena.

więcej...

MAMY CIĘ!
Lucjan Bilski
"Mamy cię!" - zdaje się mówić David Ondříček, i niczym z ukrytej kamery pokazuje na ekranie... nas samych. Nie wiem tylko, czy bardziej piętnuje społeczeństwo, czy kulturę przez nie wytworzoną. Zresztą na jedno wychodzi.
więcej...

DZIENNIKARSKIE POSPOLITE RUSZENIE
Irek Nowak

Po co sprawdzać wiadomości, o których z góry wiadomo, że są niepełne? Wikinews każdego dnia jest pustym naczyniem. Codziennie trzeba go uzupełniać ogromną ilością często specjalistycznych informacji. Z jakiego powodu ktoś miałby - za darmo, to robić?

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
79-letnia kobieta została aresztowana przez policję w Chicago po tym, jak próbowała napaść na bank. Funkcjonariusze przypuszczają, że to najstarsza gangsterka, jaka kiedykolwiek wpadła w ich ręce.
Staruszka w słonecznych okularach weszła do banku i powiedziała kasjerce, że nie może mówić głośno, bo właśnie była u dentysty. Chwilę później wymierzyła w nią pistolet–zabawkę i zażądała: Daj mi 30 tys. dolarów. Na zewnątrz jest mój wspólnik! Dla uspokojenia kasjerki dodała: Nikt nie zginie.
Kasjerka, korzystając z nieuwagi babci, włączyła jednak cichy alarm w banku. Potem poszła po pieniądze.
Staruszka czekała jakiś czas przy kasie, a następnie opuściła budynek banku. Policja aresztowała ją na zewnątrz.
 
Reklama:

Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 18 WRZEŚNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone