Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
SZANSA RATUNKU DLA MILIONÓW FOK
Cezary Wyszyński

Sposób zabijania fok powoduje u wielu z nich niewyobrażalne cierpienie - raport z 2003 roku mówi, że w 40% przypadków foki mogły być przytomne podczas zdejmowania skóry! Większość z nich to jeszcze szczenięta, które nie potrafią w pełni samodzielnie egzystować a zdarza się również, że są zabijane na oczach swoich matek.

więcej...

FIORDY JADŁY NAM Z RĘKI
Jacek Kozak

Włócząc się po świecie, wpadłem kiedyś w rejon Himalajów i do Afryki. Zwiedzając Kanadę, widziałem Góry Skaliste i pasma górskie interioru Brytyjskiej Kolumbii. Przejechałem przez Alpy i o zachodzie słońca płynąłem wodami Irrawadi. A jednak nic nie zrobiło na mnie tak silnego wrażenia jak norweskie fiordy.

więcej...

BE YOURSELF czyli FIKCJA JEST MODNA
Ola Magnatka

Znana piosenkarka mówi w wywiadzie: "nadal jestem sobą". Upadła gwiazda reality show również zapewnia o swojej niepowtarzalności i medialnej uczciwości. Jak, przebywając przez 24 godziny na dobę pod okiem kamer i 20 procent Polaków, można nie udawać?

więcej...

TO DOBRZY MUZYCY SĄ!
Vice Sprawca

Dla jazzowych purystów Spyro Gyra to chałturnicy, którzy z żelazną konsekwencją co dwa lata wydają kolejny krążek, żeby odciąć kupony od dawno przebrzmiałej sławy i wydoić rynek na tyle na ile się da. Ja te opinie znam, i bez wstydu przyznaję - Spyro Gyra to mój najbardziej ulubiony zespół!

więcej...

TRUP PADA GĘSTO
Lucjan Bilski
Rozumiem, że film o gangsterach rządzi się określonymi prawami, i trup musi w nim padać. Ale w "Zabójczym numerze" pada, jak dla mnie, szczególnie gęsto. Widok mordowanego człowieka jakoś nie pozostawia mnie obojętnym, dlatego wolę, żeby kamera pokazywała to w sposób choć trochę zawoalowany.
więcej...

OWOCE ŚWIATA
Irek Nowak

Przechadzając się między półkami marketów niejeden raz zdumieniem przyglądałem się nieznanym mi owocom. Jakieś takie pokraczne kształty, dziwna skóra i same znaki zapytania w głowie. Nigdy nie odważyłem się ich kupić.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
170 pająków ptaszników, dwa skorpiony, węża boa i lisa miał w mieszkaniu 48-letni mężczyzna, którego zatrzymano w okolicach Paryża - poinformowała francuska policja.
Oficerowie śledczy w Val-de-Reuil sprawdzają, czy zatrzymany nie handlował stworzeniami, które trzymał w mieszkaniu.
On sam uzasadnia zgromadzenie tak szczególnej kolekcji miłością do zwierząt.
 
Reklama:

Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 4 WRZEŚNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone