Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
NA DWOJE ŚWISTAK WRÓŻYŁ
Sprawca Naczelny

Willie żył osiem lat. Przez ten czas zdążył sobie zaskarbić sympatię tysięcy turystów, którzy specjalnie dla niego walili tłumnie do Wiarton. Przy okazji nakręcał koniunkturę w miasteczku, nic więc dziwnego, że wdzięczni mieszkańcy postawili mu pomnik.

więcej...

KRZYŻOWCY I PODZIEMIA
Vice Sprawca

Kłodzko dla jednych jest ostatnim przystankiem na polskiej ziemi w samochodowej podróży do Czech, dla innych być może tylko bazą wypadową do wycieczek w rejony Kotliny Kłodzkiej. Miasto utkwiło też w świadomości, jako jedna z ofiar tragicznej powodzi z 1997 roku.

więcej...

ZRZUTKA NA GWIAZDY
Grzegorz Rześnik

Mam nieodparte wrażenie, że koncerty charytatywne organizowane są po to, by wydobyć z niepamięci kilka przebrzmiałych gwiazd i dać im chwilową szansę na ponowne zaistnienie w świadomości publiczności. Ostatni koncert poświęcony zespołowi Varius Manx niestety umacnia mnie w tym przekonaniu.

więcej...

BEZ MRUGNIĘCIA OKIEM
Bartosz-po-prostu

"Muzykoterapia" wywodzi swoje korzenie z twórczości Billie Holiday i najczarniejszego jazzu. Pozwala"polską szkołę jazzu" przywoływać z dumą i polecać ten album każdemu, bez najmniejszego, nawet odrobinę fałszywego mrugnięcia okiem.

więcej...

EKSCENTRYCZNY PASJONAT
Lucjan Bilski
Roger Donaldson nakręcił film o pasji ukierunkowującej życie człowieka. Pasji silniejszej nawet od instynktu samozachowawczego. I zaangażował do niego najlepszego aktora, jaki mógłby wcielić się w ekscentryka z Nowej Zelandii - Anthony'ego Hopkinsa.
więcej...

OKIEM GOŁĘBIA
Irek Nowak

Autor witryny opisuje w jaki sposób robić zdjęcia podczepionym do latawca aparatem fotograficznym. Niestety, sprawa jest bardziej skomplikowana niż się to na początku zdaje. Przede wszystkim trzeba się znać na latawcach. I nie chodzi tu o plażowo-podwórkową zabawę, ale o profesjonalne potraktowanie zagadnienia.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Dwa razy złowił tę samą rybę pewien brytyjski wędkarz - i to na pełnym morzu! Bob Watton stracił zdobycz po raz pierwszy, kiedy żyłka zerwała się na skale, ale trzy dni później w odległości 3 km od brzegu na jego wędkę złapała się ryba, w której gardle tkwił... zaginiony wcześniej haczyk z fragmentem żyłki.
 
Reklama:

Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 7 SIERPNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone