Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
MUNDIAL CUDÓW
Sprawca Naczelny

To kibice byli prawdziwymi gwiazdorami tych mistrzostw. W internecie było gęsto od zdjęć wymyślnie pomalowanych twarzy, ale przede wszystkim zgrabnych biustów i brzuszków pań różnych narodowości kibicujących swoim piłkarzom.

więcej...

MUZEUM SZCZĄTKÓW DOCZESNYCH
Szymon Kozyra

Każda z mumii to szczątki dawnego mieszkańca Guanajuato. Niegdyś zwykli ludzie, niczym szczególnym się nie wyróżniający - młodzi, starzy, mężczyźni i kobiety. Zmarli śmiercią naturalną, lub zamordowani. Jedna z kobiet podobno została pochowana żywcem!

więcej...

PUBLICZNA I POLITYCZNA
Marcin Tkaczyk

Były premier Marcinkiewicz został przedstawiony jak kompletny bęcwał. Poszło o to, że wziął na siebie sukces (ogromna inwestycja japońskiej firmy, nowe miejsca pracy itp.), na który zapracował ktoś inny. Z materiału wyłonił się obraz trochę kłamliwego, niezbyt uczciwego szefa rządu.

więcej...

HARCERSKI GEST JONA BON JOVI
Olaf Ważyński

Główną nagrodą w konkursie miał być występ na Giants Stadium w New Jersey przed 80-tysięczną publicznością, w charakterze "rozgrzewacza" przed Bon Jovi. Oprócz tego zwycięzca miał nagrać demo w wypasionym studiu, a i kontrakt z poważną wytwórnią nie był wykluczony.

więcej...

GADAJĄCE SAMOCHODY
Plastuch
Rozczulające jest już samo przypisanie poszczególnych marek i modeli takim, bądź innym charakterom. Na przykład młoda atrakcyjna pani adwokat to oczywiście porsche, podstarzały ekolog o hippisowskiej proweniencji to rzecz jasna poczciwy bus volkswagena.
więcej...

PLASTIKOWE PIENIĄDZE
Irek Nowak

Jednym ze sposobów na przygotowanie się do rozumnego wydawania pieniędzy są odwiedziny w serwisie Karty online. Nie chodzi bynajmniej o internetowy dom gry w brydża, ale o wortal poświęcony w całości kartom płatniczym.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Palacze wygrali w sądzie z właścicielką mieszkania, które od niej wynajmowali. Mieszkanka Bonn pobrała od wynajmujących mieszkanie studentów 1500 euro kaucji za ewentualne zniszczenia. Po opuszczeniu przez nich mieszkania okazało się, że wymaga ono gruntownego remontu. Szkody powstały na skutek palenia przez studentów papierosów. Renowacja mieszkania kosztowała właścicielkę 2000 euro, odmówiła więc byłym lokatorom zwrotu kaucji.
Studenci podali właścicielkę mieszkania do sądu domagając się zwrotu pieniędzy i sprawę wygrali. Sąd orzekł, że palenie, tak jak gotowanie, częste używanie świec oraz inne domowe nawyki, powoduje szybkie zniszczenia wystroju wnętrza. Takie zniszczenia nie są jednak naruszeniem umowy najmu mieszkania. W innym wyroku z 28 czerwca niemiecki Sąd Najwyższy wydał analogiczną decyzję - za zniszczenia spowodowane paleniem nie należy się odszkodowanie.
 
Reklama:

Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 24 LIPCA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone