Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
TRAKTOREM W ŚWIAT
Grzegorz Soroka

Korzenie traktoriady sięgają kilku lat wstecz. Tegoroczna wyprawa będzie już piątą. Ekspedycja rozpoczęła się trasą z Urugwaju do Peru. Od tamtej pory wędrowcy pokonują w niezbyt olśniewającym tempie kolejne dystanse na południowoamerykańskich szlakach.

więcej...

ZAPOMNIANY ZABYTEK
Jan Klosz

Po przekroczeniu progu Saint-Denis z zachwytu odbiera mowę. Potężny gotycki gmach jest przepełniony światłem! Zupełnie inaczej niż Notre Dame. Tam jest ponury półmrok rozświetlany przez reflektory i błyskające co chwilę flesze. Tu światło wpada swobodnie przez gęsto rozsiane okna z witrażami.

więcej...

CUDOWNE DZIECI PHOTOSHOPU
Agnieszka Krupak

Scarlet Johansson o mało nie spowodowała wypadku samochodowego, gdy zobaczyła siebie na ulicznych billboardach reklamujących film "Wyspa" - agencja bez wiedzy i zgody aktorki powiększyła jej biust i uwypukliła tyłek. Keira Knightley pracuje na planie w asyście dermatologa, by w razie potrzeby szybko rozwiązał jej ustawiczne problemy ze skórą. Kolorytem karnacji zajmie się już komputer.

więcej...

WSZYSTKIE MRÓWKI ŚWIATA
Olaf Ważyński

Podczas "Speedway At Nazareth" znów poczułem te same wibracje, co przed rokiem. Gitarowo-klawiszowa ściana dźwięków zniewoliła mnie i niemal zgniotła. To było prawdziwe szaleństwo! W tym numerze nawet jęczące zaśpiewy Emmylou wypadły dobrze.

więcej...

UPADEK JOHNA WILMOTA
Lucjan Bilski
Gdyby John Wilmot żył w dzisiejszych czasach, byłby zapewne gwiazdą rocka - zbuntowanym "młodym gniewnym", politycznie niepoprawnym, bezpardonowo piętnującym rzeczywistość w swoich ostrych piosenkach. Byłby mocną konkurencją dla takiego na przykład Marylin Mansona.
więcej...

ŚWIAT MOLOSÓW
Kajetan Wójcikowski

Molosy.pl to największe kompendium wiedzy w polskim internecie poświęcone tej grupie psów. Tu znajdziemy informacje o drzewie genealogicznym i cechach charakterystycznych każdej z ras wchodzących w skład molosowatych. Trzeba bowiem wiedzieć, że jest to bardzo obszerna grupa.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Skup wszy prowadzą naukowcy z Bristolu. Badacze próbują znaleźć skuteczny środek na nową odmianę wszy, które stały się odporne na wszystkie tradycyjne lekarstwa.
Aby zgromadzić materiał badawczy, zdesperowani naukowcy apelują do rodziców dzieci w wieku szkolnym o zgłaszanie się z pociechami do kontroli.
 
Reklama:

Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 10 LIPCA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone