Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
WPADKI NA PIELGRZYMCE
Vice Sprawca

Echa pielgrzymki Benedykta XVI będą z pewnością rozbrzmiewały jeszcze długo. Analizowane będą wypowiedziane słowa, pokazane gesty. Ale ta wizyta boleśnie uwypukliła też niestety to, jak małe i nędzne jest otoczenie w którym żyjemy. Pielgrzymka dostarczyła powodów do tego, by rumienić się ze wstydu.

więcej...

PARYSKI KOLOS
Jan Klosz

Wieża Eiffla powstała dla uświetnienia Wystawy Światowej w 1889 roku. Jej żywot wieży obliczony był na zaledwie kilkanaście miesięcy. Nikt nie przypuszczał, że stanie się dumą całej Francji. Ta kupa żelastwa miała być przecież rozebrana zaraz po wystawie. Tymczasem ciągle stoi i ma się dobrze.

więcej...

SOCJALE
Bartłomiej Walczak

W przerwie między jedną a drugą kawą wysączoną ze szklanki w metalowym albo wiklinowym koszyczku wydzwaniają, oczywiście na mój koszt, do swoich koleżanek. Parszywe biurwy, które jeśli tylko mogą, znajdują sobie ofiarę i życiowe klęski wyładowują na małych żuczkach jak ja, które mają czelność o coś zapytać.

więcej...

SWING Z KREMLA
Sprawca Naczelny

W latach 40-tych ubiegłego wieku Związek Radziecki szkolił agentów o dość niezwykłej specjalności. Dzięki odkryciu historyków wyszły na jaw przygotowania Kremla do wyszkolenia elity radzieckich muzyków swingowych, którzy mieli pokonać i odsunąć w mrok zapomnienia Glenna Millera, Counta Basie, czy Boba Willsa.

więcej...

KAŻDY CHCE KOCHAĆ
Olaf Ważyński
Jeszcze jeden obraz o nawróconym przestępcy? Tak, ale bez wtórności i bez nudy. I z aktorami u nas nieznanymi, a więc z pewnym akcentem świeżości. Miejsce akcji (Johannesburg i jego przedmieścia) nie jest tu istotne. Ta historia mogłaby się wydarzyć gdziekolwiek
więcej...

PROZELICI ATEIZMU
Irek Nowak

Nazwa tłumaczy absolutnie wszystko. To strona dla tych, którzy uważają, że Boga nie ma. Na stronie głównej można przeczytać, że to odtrutka dla stron o charakterze religijnym. Ta konfrontacja jest widoczna zwłaszcza w dziale polemiki.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Dwa listy od ducha zabitego mężczyzny pomogły uniewinnić kobietę oskarżoną o jego zamordowanie.
Podczas procesu 63-letniej Brazylijki Iary Marques Barcelos do sądu zgłosił się jasnowidz, który oświadczył, że duch rzekomo zabitego przez nią mężczyzny zapewnił go, iż kobieta nie jest winna i podyktował mu potwierdzające te słowa listy.
Prokuratura nie zgłosiła sprzeciwu wobec takiego dowodu i pani Barcelos została uniewinniona.
 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 12 CZERWCA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone