Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
OPOWIEM CI BAJECZKĘ,
JAK KRÓL ZABIŁ CÓRECZKĘ - część II
Agnieszka Krupak

Ellen Key jako pierwsza wzięła bajki pod lupę i usunęła z nich krwawe rzezie niewiniątek. Dzięki niej "Kopciuszek" kończy się weselem, a nie - jak w wersji pierwotnej - wydłubaniem oczu dwóm przyrodnim siostrom Kopciuszka.

więcej...

CUDOWNE ŹRÓDŁO
Sprawca Naczelny

Zgodnie z wierzeniami, trzeba nabrać do ust wody ze źródełka, obiec kaplicę siedem razy, i dopiero wtedy przełknąć. Szczęśliwiec, któremu się to uda, ma do końca życia zapewnione powodzenie w miłości.

więcej...

KNOT LEONARDA
Barbara Zawada

Nawoływania do bojkotu filmu "Kod da Vinci", troska o bożą trzódkę, która nie potrafi oddzielić filmowej i literackiej fikcji od prawd wiary, oburzenie, zranione uczucia religijne. Wszystko to wpisuje się w ciąg wielu innych bardzo podobnych zdarzeń dotyczących kultury masowej.

więcej...

GWIAZDA SAKSOFONU
Plastuch

Niezwykle rzadko zdarza się, by płyty jazzowe docierały do Polski w tak ekspresowym tempie jak najnowsza płyta Geralda Albrighta "New Beginnings". 28 marca na świecie była premiera krążka, którego szczęśliwym posiadaczem stałem się już po 5 tygodniach od tamtego dnia. To absolutny rekord.

więcej...

KSIĘGA HIOBA
Olaf Ważyński
Ivan został ciężko doświadczony przez życie: jego matka zmarła przy porodzie, ojciec gwałcił go w dzieciństwie, żona popełniła samobójstwo, a syn jest sparaliżowany. Jakby tego było mało, Ivan ma raka mózgu.
więcej...

Z PRĄDEM NA TY
Irek Nowak

Wielkimi krokami nadchodzi lato. Czas ciepła i słońca. Działanie promieni słonecznych każdy odczuwa na własnej skórze. Opalenizna, a czasem nawet ból po "przypieczeniu" daje pojęcie o niezwykłej mocy drzemiącej w energii słonecznej. Aż trudno pojąć jak wielkie siły w każdej sekundzie idą na marne.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Milicyjne zespoły artystyczne na Białorusi będą występować latem w parkach i przedszkolach. Akcja ma podnieść prestiż milicji w społeczeństwie.
Odpowiednie rozporządzenie wydał szef białoruskiego MSW Uładzimir Naumou. Zespoły będą występować na lokalnych obchodach świąt i w weekendy, można je też zaprosić na kolonie letnie lub do przedszkola.
Z okazji świąt będą wykonywać repertuar patriotyczny, przy innych okazjach milicyjni artyści będą także tańczyć. "Popularne piosenki będzie można usłyszeć również w wykonaniu zespołu "Specnaz" - zapewnił rzecznik wojsk wewnętrznych Pawał Traulko. Aby zaprosić artystów w pagonach na występy, wystarczy zwrócić się do miejscowego komisariatu. Zgodnie z poleceniem szefa MSW, milicjanci nie mogą odmówić.
 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 29 MAJA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone