Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
OPOWIEM CI BAJECZKĘ,
JAK KRÓL ZABIŁ CÓRECZKĘ
Agnieszka Krupak

Moja siostra, Kasia, w jednej chwili stała się mistrzynią improwizacji, zmieniając podczas czytania bajek ich treść tak, by Bartuś po ich wysłuchaniu nie stał się psychopatycznym mordercą, a przynajmniej nie budził się z krzykiem w środku nocy żądając ochrony.

więcej...

ZNIKAJĄCE RZEKI
Karol Grodzki

Wyobraźcie sobie całkiem spory strumień, który wije się wśród zielonych łak, szemrze, daje wodę pasącym się zwierzętom, płynie malowniczą dolinką, a u jej końca... nagle znika. Nie wysycha, nie wpada do rzeki - tylko znika. Pod ziemią.

więcej...

GROCHÓWKA czyli FELIETON TROCHĘ INNY
Magdalena Brzyska

Jako filozoficzny psycholog amator, z zawodu wizjoner, poczułam się w pełni obowiązku poinformować o swojej misji społeczeństwo. Jako przedstawiciel młodego jeszcze (przez jakiś czas) pokolenia, poczułam młodzieńczą chęć okazania buntu wobec realiów.

więcej...

W DRODZE
Kuba Olesiński

"All The Roadrunning" to album na wskroś dojrzały, przejawiają się w nim doświadczenia życiowe obojga muzyków. Duet jest wymarzoną formą na opowiedzenie tego typu historii i trzeba przyznać, że para Mark Knopfler i Emmylou Harris prezentuje się w niej bardzo oryginalnie.

więcej...

ADAŚ UKRZYŻOWANY
Plastuch
Kompletna depresja. Dwugodzinne grzebanie się w alkoholowych frustracjach głównego bohatera. Coś strasznego. Ten film psychicznie wykańcza, energetycznie pożera, niszczy, frustruje. Jedyne rozwiązanie po wyjściu z kina, to jak najszybciej palnąć sobie w łeb.
więcej...

ULŻYJ SOBIE, CZŁOWIEKU
Irek Nowak

Najbardziej zdumiewające jest to, że strona KWACZ.pl znajduje się na czołowej pozycji rankingu stron internetowych pewnego tygodnika. Pomysł jest wprawdzie dość oryginalny, ale toż to najmniej angażująca webmastera strona na świecie! Skąd więc to uznanie?

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Rower, który się nie wywraca skonstruowali naukowcy z uniwersytetu w Osace. Choć w ruchu każdy rower jest na tyle stabilny, że bywają osoby jeżdżące bez trzymanki, przy niewielkich prędkościach i nierównej nawierzchni o wywrotkę nietrudno.
Naukowcy opracowali rower, który poruszając kierownicą w odpowiedni sposób zapobiega utracie równowagi. Gdy pojazd zaczyna się niebezpiecznie przechylać, rejestruje to umieszczony pod siodełkiem czujnik, a mikroprocesor oblicza potrzebne wychylenie kierownicy. Zamocowane do niej siłowniki starają się zapobiec katastrofie. Jednak jeśli kierujący przeciwstawi się automatyce, może w każdej chwili przejąć kierownictwo.
 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 15 MAJA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone