Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
ROK PO
Michał Piotrowski

Co przypominają telewizje? Kremówki, zabawne sytuacje, w których Jan Paweł Drugi macha laseczką, albo tuli do siebie małe dziecko. Czy taka jest prawda o pontyfikacie papieża Polaka? Oczywiście nie. A jaka jest?

więcej...

KOLOROWA WODA
Olaf Ważyński

Długi na niemal kilometr jar nie byłby chyba tak atrakcyjny, gdyby nie jeziorko, które powstało na jego dnie. Cóż jest w nim takiego niezwykłego? Kolor wody. Rdzawy przy brzegach i czerwony na środku. To piryt zawarty w skałach tak zabarwił wodę.

więcej...

KRÓTKI FELIETON MASKULINISTYCZNY
Sylwester Poniewski

Jeśli powiesz przy obiedzie: "stek jest odrobinę za twardy", możesz być pewien, że w tej sekundzie w głowie twojej żony/dziewczyny zaczną rodzić się setki domysłów i podejrzeń. "Powiedział, że stek jest za twardy - co właściwie miał na myśli?"

więcej...

PIOSENKI PUSZCZANE W OBIEG
Sprawca Naczelny

Piosenki Sam and Me to lekki, melodyjny, bezpretensjonalny pop z naleciałościami folkowymi - na dwie gitary, fortepian, czasem ksylofon. Fajne harmonie, chwytliwe melodie - coś pomiędzy Simonem & Garfunkelem a Elliothem Smithem.

więcej...

KINO CZARNE
Plastuch
Ogromną zaletą "Planu doskonałego" jest brak mizdrzenia się do widzów. Tu nie ma superherosów, pseudo dowcipnych dialogów, czy jakichś fajerwerków na pokaz. I bez tego film jest absolutnie pasjonujący, wciągający bez opamiętania.
więcej...

TESTY ŻYCIA
Irek Nowak

Wielu ludzi właśnie teraz spełnia swoje marzenia o samochodzie. Zdecydowana większość kupuje samochody używane. Jeszcze nigdy nie były tak tanie. Kryteria wyboru auta są rozmaite. Być może jednym z ważniejszych powinien być stopień bezpieczeństwa gwarantowany przez maszynę.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Zakaz gry w zakładach totalizatora piłkarskiego będą mieli wszyscy uczestnicy piłkarskich mistrzostw świata - poinformował w Hamburgu prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej, Joseph Blatter.Według Blattera każdy piłkarz z 32 reprezentacji - finalistów mistrzostw świata - będzie musiał podpisać zobowiązanie, że on sam i nikt z jego rodziny nie będzie uczestniczył w grach totalizatora piłkarskiego.
Mistrzostwa zostaną rozegrane w Niemczech w dniach 9 czerwca - 9 lipca.
 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 17 KWIETNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone