Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
OSZUSTWO?
Robert Pieróg

Twórcy "Czeskiego snu" na swoich bilboardach i w reklamach telewizyjnych wypisywali "nie przyjeżdżajcie tu!", "nie wydawajcie swoich pieniędzy!", ale już w prospektach wysyłanych do domów były pokazane konkretne produkty z marką "Czeski sen" w bardzo atrakcyjnych cenach.

więcej...

PODRÓŻ DO (GORĄCYCH) ŹRÓDEŁ
Dawid Gruszka

Strokkur daje o sobie znać co kilka minut. Najpierw zaczyna falować tafla jeziora, potem tworzy się na niej wielka bańka, która chwilę potem tryska w górę na wysokość 20 metrów. Fascynujące widowisko!

więcej...

KOCHANKA IDEALNA
Agnieszka Krupak

Odkąd mam u swego boku mężczyznę nieidealnego, inaczej patrzę na swoje rozliczne koleżanki, przyjaciółki, znajome - kobiety często z tzw. odzysku, które starają się wcielić w życie ideały, o których po maturze dyskutowałyśmy przy butelce najtańszego cabernet.

więcej...

CHORY UMYSŁ ZWYRODNIALCA
Bartosz-po-prostu

Muzyka Queenadreeny to bajka o dziewczynce, która jest zła na wskroś, perwersyjna do szpiku kości, w dzieciństwie była molestowana seksualnie, a teraz nienawidzi wszystkiego i wszystkich, jednocześnie nie potrafiąc uwolnić się od wspomnień.

więcej...

LABIRYNT
Lucjan Bilski
Oglądając film "Zostań" chwilami miałem wrażenie, że jego reżyser uczył się od samego Davida Lyncha. Wskazywałby na to surealizm niektórych scen i poplątane losy bohaterów. W obrazach Lyncha jednak jest to sztuka dla sztuki. Marc Forster próbuje nam coś powiedzieć. I są to treści ważkie.
więcej...

ABSURD W SIECI
Vice Sprawca

W Nonsensopedii znalazł się także Mussolini. Zdaniem internauty, który wprowadził to hasło, głównym osiągnięciem włoskiego faszysty było odkrycie otrębów pszennych nazwanych na jego cześć "mussli".

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Teren na Księżycu można kupić w bułgarskim mieście Plowdiw. Już w pierwszym dniu sprzedaży działki nabyło 327 osób.W drugim do wielkości w Bułgarii mieście otwarto "ambasadę księżycową". Jest ona cześcią powołanej 26 lat temu w amerykańskim stanie Newada spółki, która sprzedaje tereny na Księżycu.
Spółka jest własnością Dennisa Hopa, który dopatrzył się luki w ONZ-owskim traktacie o przestrzeni kosmicznej. Dokument zakazuje rządom posiadania majątków na Księżycu, lecz nie obejmuje zakazem indywidualnych korporacji i właśnie taką założył Hope. Od 1980 roku jest właścicielem Księżyca i ośmiu innych planet. Działki na Księżycu od lat sprzedaje za raczej symboliczną cenę.
Na razie właściciele księżycowych działek nie będą płacić podatku od nieruchomości ani w Bułgarii, ani w Stanach Zjednoczonych, gdzie zarejestrowany jest sprzedawca.
 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 3 KWIETNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone