Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
WOJNA IDEOLOGICZNA
Plastuch

Ukryci gdzieś na prowincji żołnierze obserwują irackie wesele. W którymś momencie goście weselni, tak jak to mają w zwyczaju, wyciągają kałasznikowy i strzelają na wiwat. "Teraz to już terroryści" - mówią amerykańscy żołnierze i zaczynają jatkę. W bezładnej strzelaninie zabijają wszystkich, łącznie z dziećmi.

więcej...

RUINY NA PUSTKOWIU
Wojciech Starski

Monotonny krajobraz urozmaicają nieliczne skaliste wzniesienia. Brak wody, długie zimy i gorące lata sprawiają, że nie jest to najlepsze miejsce na budowanie cywilizacji. A jednak wzniesione w Chaco Canyon osiedla Indian Anasazi były zamieszkane przez trzysta lat.

więcej...

NIEMEDIALNE TEMATY
Renata Rudecka-Kalinowska

To my ponosimy koszty leczenia przeziębionych ludzi, ich nieobecności w pracy, naprawy zamarzniętych i pękających rur, walących się dachów, źle ogrzanych budynków i pogrzebów setek zamarzniętych ludzi. Tej zimy zamarzło w Polsce 350 osób. Wyobraźcie sobie: to jedna, PEŁNA sala kinowa!

więcej...

NUDA CZY ZACHWYT?
Paweł Oses

Z reguły na smooth jazzowych płytach obowiązuje zasada: kawałek szybki, kawałek wolny, szybki, wolny, szybki, wolny. Możliwe są kombinacje tego schematu, ale Brian Culbertson w "It's On Tonight" zdecydował się na całkowitą eksterminację szybkich numerów. Nie ma ani śladu funkowej żywiołowości

więcej...

POCHMURNO Z PRZEJAŚNIENIAMI
Lucjan Bilski
"Pogoda na życie" to trochę taki "Dzień świra" po amerykańsku. Naturalnie realia są inne, bohater ma inny fach, ale jego zmagania z samym sobą i rzeczywistością jako żywo przypominają cierpienia Adasia Miauczyńskiego. David Spritz chciałby dobrze, ale mu nie wychodzi.
więcej...

GADY W DOMU
Irek Nowak

Zaniepokoił mnie rozdział pod tytułem "hodowle karmowe". Gady jak to gady, żywią się wszelkiego rodzaju pełzającym i fruwającym plugastwem - czyli robactwem. To cholerstwo trzeba skądś wziąć, a autorzy strony sugerują, że powinna to być własna hodowla.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Benedykt XVI otrzymał iPod - cyfrowy odtwarzacz muzyki. Na podarowanym papieżowi przez pracowników Radia Watykańskiego urządzeniu - w białym kolorze - wygrawerowano napis "Dla Jego Świątobliwości Benedykta XVI od służb informatycznych, Radio Watykańskie, 3.3.06".
Data ta upamiętnia wizytę papieża w siedzibie papieskiej rozgłośni, podczas której dostał ten prezent. Do iPoda wgrano audycje Radia po angielsku, włosku i niemiecku oraz muzykę Beethovena, Mozarta i Chopina. Według włoskiej gazety Benedykt XVI na widok prezentu powiedział: "Komputerowa technologia jest przyszłością".
 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
 


NASTĘPNY NUMER - 20 MARCA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone