Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
SZTUKA Z KLOCKÓW
Plastuch

Klockowi artyści zbudowali nie tylko poszczególne dzieła, ale i całą galerię - w dodatku w trakcie wernisażu. Żeby było jeszcze śmieszniej, ową galerię odwiedzają ludzie znani z imienia i nazwiska. Pośród ludzików z lego jest więc Andy Warhol, są znani krytycy sztuki, jest Zbigniew Libera.

więcej...

ZAMCZYSKO NAD KWISĄ
Olaf Ważyński

Dzieje zamku Czocha tuż po II wojnie światowej są owiane lekką mgiełką tajemnicy. Kiedy w styczniu 1945 roku Ernst von Gutschow wywoził stąd swoje cenne dobra (wśród nich insygnia koronacyjne carów rosyjskich), część z nich porzucił w pośpiechu. To co zostało, padło łupem szabrowników.

więcej...

PRZYGOTOWANI NA PORAŻKĘ
Marek Olżyński

Chyba nie ma nikogo, kto by źle życzył naszym olimpijczykom. Wszyscy trzymamy za nich kciuki, najbardziej - sprawozdawcy i komentatorzy. Paweł Zygmunt nie zdobył medalu "bo lód był za tępy" - jak stwierdził komentator studia olimpijskiego.

więcej...

PUNKT WYJŚCIA
Sprawca Naczelny

Zespół przypuścił szturm na publiczność agresywnymi, ale melodyjnymi piosenkami. Wystarczył kwadrans, by stało się jasne, że słuchacze kupili ich muzykę. Sala eksplodowała. Tak narodził się Hang On The Box.

więcej...

SKRYWANE UCZUCIA
Agnieszka Krupak
Osamotnieni, skazani na własne towarzystwo przez wiele chłodnych dni i mroźnych nocy, zbliżają się do siebie również fizycznie. Obaj chłopcy tracą wymuszone zainteresowanie pracą, ich myśli krążą wokół uczuć, których nie do końca są świadomi, a które przepełniają ich coraz bardziej.
więcej...

TOKELAU ZALEŻNE
Janek Kolski

To chyba najbardziej odizolowane państwo świata. Już na Koreę Północną łatwiej się dostać (sprawdźcie oferty biur podróży). Tokelau nie ma nawet własnego lotniska, a jedyny sposób by tam się dostać to podróż statkiem transportowym, który od czasu do czasu odbija z Samoa. Rejs trwa całą dobę!

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Symbol "serca" używany powszechnie jako reprezentacja miłości był początkowo wzorowany na kształcie... kobiecych pośladków. Specjaliści twierdzą, że starożytni Grecy i Rzymianie jako pierwsi dostrzegli analogie pomiędzy budową ludzkiego serca i kształtem kobiecej pupy widzianej od tyłu.
W historii starożytnej szczególnie Grecy byli znawcami piękna kobiecych pośladków, bowiem już świątynia Afrodyty Kallipygos znana jest jako świątynia Bogini o Pięknych Pośladkach.
 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 6 MARCA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone