Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
BĘDZIE IMPREZA!
Robert Pilcarek

Czy w Polsce nie ma pięknych dziewczyn? Oczywiście, że są. Po co więc ma tu zjechać 120 napiękniejszych dziewczyn świata? Po to, żebyśmy mogli wybrać tę jedyną, która otrzyma koronę Miss Świata 2006.

więcej...

EKSKLUZYWNY RAJ
Bogdan Kaszpir

Kiedy jacht dopływał do Petit St. Vincent, właśnie zachodziło słońce. Zrobiło się trochę romantycznie, a trochę... filmowo. Pół żartem, pół serio próbowałem zgadnąć, kim są ludzie na brzegach, których sylwetki widać było z oddali. Bratt Pitt? Elton John? Martha Stewart?

więcej...

TERROR SZCZUPŁEJ SYLWETKI
Bartek Smolarski

Mariah Carey to gruba klempa, a Sharon Stone to zajechana raszpla - ale tego nie dowiecie się z okładek pisemek typu Viva, czy Gala. Tam zobaczycie tylko ucharakteryzowane, a potem godzinami poprawiane w komputerze gwiazdy o perfekcyjnym i przy okazji załganym wyglądzie.

więcej...

BRAKUJĄCE OGNIWO
Olaf Ważyński

Kiedy gospodarka Kongo upadła, strumień pieniędzy wysechł. Muzycy zaczęli emigrować do stolicy kraju, Kinszasy. Na ulicach i podwórkach podłączali instrumenty do naprędce instalowanych generatorów i koślawych megafonów i grali swoją muzykę, próbując przebić się przez hałas wielkiej metropolii.

więcej...

OD PRZEKRĘTU DO ROZBOJU
Lucjan Bilski
"Dick i Jane: Niezły ubaw" to satyra na społeczeństwo kapitalistyczne, w którym bezrobotny zostaje pozostawiony sam sobie. Gdyby wyciąć wszystkie gagi, mielibyśmy materiał na doskonały i poruszający dramat społeczny.
więcej...

ROZBITKOWIE
Dawid Dusza

Oglądalność kolejnych odcinków "Zagubionych" była w Stanach tak wielka, że producenci postanowili nie zabijać kury znoszącej złote jajka i ciągną historyjkę dalej. O zgrozo, powstaje już trzecia seria "Zagubionych".

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego 2005 roku w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
The Beatles zajęli pierwsze miejsce w rankingu najbardziej pozytywnych symboli brytyjskich. Użytkownicy wyszukiwarki internetowej Seekport uznali, że słynna Czwórka z Liverpoolu jest znacznie bardziej rozpoznawalnym symbolem Wielkiej Brytanii, niż Królowa Elżbieta II, Harry Potter czy BBC.
Z kolei David i Victoria Beckham zwyciężyli w rankingu symboli najgorszych, w którym nie zabrakło miejsca również dla premiera Tony'ego Blaira oraz małżonka królowej - Księcia Filipa, który otrzymał miano najbardziej żenującej znanej osoby.
 
Reklama:

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 20 LUTEGO!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone