Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
PŁACZ RABINÓW
Michał Kopczyk

Dawna synagoga to odrapany, szary budynek, którego dziwaczna forma nie pasuje do niczego. Ani do pobliskiej starówki, ani do średniowiecznych murów odsłoniętych dosłownie dziesięć metrów obok. Przewodnicy modlą się pewnie, by żaden turysta z Niemiec nie zapytał ich o to co to jest.

więcej...

MIĘDZY DWOMA OCEANAMI
Szymon Gant

Śluzy Kanału Panamskiego nie imponują szerokością, to zaledwie 33,5 metra. Warto jednak popatrzeć, jak przeciskają się przez nie ogromne okręty. Niejeden statek nabawił się głębokich rys na kadłubie...

więcej...

TARGOWISKO PRÓŻNOŚCI
Karol Mrówka

Biję się w piersi! Przyznaję się, że gdzieś tam głęboko w duszy wierzyłem w IV Rzeczpospolitą. Wierzyłem w naprawę państwa, w walkę z korupcją, a nawet (Boże, jak mi wstyd) w etyczną odnowę życia publicznego w Polsce. Ciągle zastanawiam się jednak, czy najwięksi głosiciele IV RP sami wierzyli w to co mówili.

więcej...

GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE
Bartosz-po-prostu

Sądząc po częstotliwości z jaką Anja Garbarek wydaje płyty można by pomyśleć, że nagrywa średnio dwie i pół piosenki rocznie. Od premiery poprzedniego albumu, "Smiling and Waving" minęły już cztery lata. To nie opieszałość jednak, ani nie lenistwo, proszę mi wierzyć.

więcej...

MIŁOŚĆ ZABORCZA
Lucjan Bilski
Czy niedobitek pokolenia dzieci-kwiatów, o niemodnych poglądach, uciekający przed światem, może być dobrym wzorem dla dorastającej córki? Film "Ballada o Jacku i Rose" zdaje się tłumaczyć, że to nie kwestia wychowania, tylko miłości.
więcej...

WRÓŻBY POLITYCZNE
Irek Nowak

Polidea to serwis, który przypomina Giełdę Papierów Wartościowych. Każdy "gracz" ma do dyspozycji wiele tez. Będąc pewnym pewnej tezy (na przykład: "Senat będzie zlikwidowany") można zacząć zabawę. Określamy procentowo stopień przekonania o tym, że coś się wydarzy.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Pasiasty sweter prezydenta Evo Moralesa, który tak wyśmiano na europejskich salonach, stał się ostatnim krzykiem mody w Boliwii. Jedna z boliwijskich fabryk odzieżowych niedługo zacznie produkcję kopii swetra Moralesa.
46-letni prezydent-indianin nie cierpi chodzić w garniturach i krawatach i preferuje styl luźny. Na tyle nie dba o konwenanse, że podczas oficjalnych spotkań z politykami europejskimi czy chińskimi paradował w swoim ulubionym swetrze z alpaki. Teraz każdy modny mężczyzna w Boliwii chce mieć taki sam pulower.
Socjologowie z Ameryki Łacińskiej uważają, że ogromna popularność Moralesa spowodowana jest tym, że nie udaje on sztywniaka w garniturze od Armaniego, tylko jest "swojskim gościem" w swetrze.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 6 LUTEGO!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone