Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
PASIASTY PROTEST
Stanisław Joland

Manneken Pis, słynną brukselską statuetkę siusiającego chłopca pacyfiści ubrali w więzienny pasiasty drelich, a do nogi przytroczyli mu kulę. Symbol stolicy Belgii w więziennych ciuchach? Jeśli akt ten ma posłużyć dobrej sprawie, czemu nie?

więcej...

CUD ZACHODU
Sprawca Naczelny

Skalisty szczyt Mont Saint Michel to spore wyzwanie dla budowniczych. Być może nie położono by tu ani jednego kamienia, gdyby nie objawienie, jakiego doznał w VII wieku biskup Aubert z pobliskiego Avranches. W czasie snu odwiedził go mianowicie Archanioł Michał, który nakazał mu wzniesienie kaplicy.

więcej...

SIEMA ŚCIEMA
Mikołaj Bednarczuk

Nie wiem, czy ktoś zrobił więcej niż Wy, ale każdy robi to co mu podpowiada serce, a nie charyzmatyczny facet w żółtej koszuli. Jeden wdowi grosz jest wart więcej niż miliony zebrane przez orkiestrę. Liczy się intencja, odruch serca, poczucie życzliwości, troski o bliźniego, a nie "kto dał więcej".

więcej...

NACZYNIA POŁĄCZONE
Bartosz-po-prostu

Joss Stone można by zamknąć w złotej klatce i zmuszać do śpiewu egzotycznymi łakociami i ciągle było by mało. Ta wciąż niespełna dwudziestoletnia dziewczyna zaczarowała pewnej grudniowej nocy dublińską publiczność, wprawiając w drżenie ściany, podłogi i ludzkie serca.

więcej...

BRUDNA WOJNA
Plastuch
"Jarhead" to z pewnością nie film wojenny, a raczej dramat psychologiczny. Jako widzowie podążamy mętnymi ścieżkami chorych umysłów paru dewiantów - i tyle. Dosyć to męczące i dołujące. Ale taka jest chyba cena poznania prawdy.
więcej...

OSTATNIA LINIA OBRONY
Irek Nowak

Z zasady robota bramkarza jest najuczciwsza. Raczej nie fauluje, nie atakuje, jest ostatnią deską ratunku, ostatnią linią obrony. Nie musi nikogo "kosić", przeciwnicy też raczej bramkarzy oszczędzają - jak mi się zdaje. Z drugiej strony błędy bramkarzy są najboleśniej odczuwane.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
26 pstro pomalowanych krów, wykonanych z włókna szklanego, mających symbolizować 25 państw unijnych oraz Komisję Europejską, zdobić będzie do końca stycznia alejkę w Ritan Park - Parku Ołtarza Słońca w Pekinie. Pokaz cieszy się dużym powodzeniem, zaś zwiedzającym najbardziej podoba się "polska" krowa. W lutym, łaciate rzeźby trafią do Szanghaju, a stamtąd do Shenyangu, centrum prowincji Liaoning, i do Hongkongu.
Plenerowe widowisko jest dziełem Holendrów, ale ma być ono prezentem całej Unii dla Chińczyków, w związku ze zbliżającym się Nowym Rokiem Księżycowym. Obchody tego najważniejszego dla Chińczyków święta rozpoczynają się 29 stycznia.
Podobne przedsięwzięcia, tyle że bez unijnych akcentów, organizowano wcześniej m.in. w Nowym Jorku, Londynie i Brukseli, zaś latem 2005 roku - w Warszawie.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 23 STYCZNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone