Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
LIST Z PRZESZŁOŚCI
Barbara Kołodziejczyk

Tu nie chodzi o odświeżanie pamięci zapominalskim. Bardziej o przypominanie pewnych faktów z życia, odświeżanie - ale wspomnień. Pewnego dnia odbieramy e-maila sprzed kilkunastu albo kilkudziesięciu lat, i nie tylko odżywają wspomnienia, odżywamy także my sami.

więcej...

UDKO INDYKA
Sprawca Naczelny

Wyspa Bożego Narodzenia jest znana między innymi z krabów, które biorą ją latem (czyli od listopada do stycznia) we władanie. W tę deszczową porę miliony krabów wypełzają ze swych norek i wyruszają na wędrówkę ku brzegom oceanu.

więcej...

NIENOWA ŚWIECKA TRADYCJA
Jagna Wilczyńska

Jak nakazuje staropolski obyczaj, spotykamy się w domach w gronie rodziny czy znajomych, przy suto zastawionych stołach, i rozpoczynamy typową świąteczną sesję terapeutyczną zaczynającą się tradycyjnie od słów "nie jest lekko"...

więcej...

ARIA DLA BRZYDKIEGO MIASTA
Andrzej Stryczek

Maria Peszek to znane nazwisko; coraz bardziej ceniona, nie narzekająca na brak pracy aktorka. Zawsze jednak podchodzę do śpiewających aktorów z podejrzliwością. To co proponują, to kreacja aktorska, a nie muzyczna. Często zdarza się wprawdzie, że mają lepszy warsztat, niż - pożal się Boże - gwiazdy piosenki.

więcej...

PARADOKSY VON TRIERA
Olaf Ważyński
Lars von Trier jest jednym z największych eksperymentatorów i prowokatorów w dzisiejszym kinie. Głównie dzięki swojej ideologicznej i politycznej niepoprawności. Jego "Manderlay" burzy schemat myślenia Hollywoodu o niewolnictwie czarnych mieszkańców Ameryki.
więcej...

NIEBO Z KOMPUTERA
Irek Nowak

Czy można obserwować gwiazdy za pomocą sprzętu tańszego niż 200 - 400 złotych? Miłośnikom komputerów wystarczy do tego jedynie ich ukochana maszyna i kamera internetowa zamocowana na statywie! Marny sprzęt z najniższej półki może przynieść mnóstwo radości.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
"Ojciec Internetu", Tim Berners-Lee, postanowił w 15 rocznicę swego "odkrycia" uruchomić swój blog internetowy.
50-letni naukowiec opracował koncepcję ogólnoświatowej sieci komputerowej i jej podstawowe komponenty: serwer, przeglądarkę i edytor stron WWW. W swoim pierwszym wpisie Berners-Lee zaznacza iż sieć WWW bardzo szybko została zapełniona wartościowymi informacjami, które można było nie tylko pobierać, ale brać czynny udział w dyskusji nad nimi.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 9 STYCZNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone