Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
JAK KUPOWAĆ?
Ewelina Zalewska

Ze sklepowych wystaw krzyczą kolory, fasony, kroje najprzeróżniejszych ubrań, akcesoriów etc. Barwny tłum w mig rozchwytuje wszystko, za co tylko jest w stanie zapłacić. Ale to nie tylko zakupy same w sobie. To swoisty wybieg, na którym z wdziękiem poruszają się sami kupujący.

więcej...

WYSPA CUDÓW - część IV
Paweł Oses

Wieczór na Chalki to wyjątkowe przeżycie. Przede wszystkim wszędzie panowała CISZA. Żadnych tancbud, żadnych głośnych klubów. Myślę, że gdyby ktoś głośno się zachowywał, to zostałby wyproszony. Wzięliśmy z żoną butelkę wina i poszliśmy sobie na plażę.

więcej...

TO MOJA KASA!
Piotr Mazurkiewicz

Obok głupoty nie można przechodzić obojętnie, z głupotą trzeba walczyć. Nie spodziewałem się jednak, że po kilku latach rządów eseldowskiej sitwy trzeba będzie natychmiastowo sprowadzać na ziemię innych niespełna rozumu idiotów.

więcej...

KRÓL RYSZARD BONASKI
Vice Sprawca

Nigdy nie byłem fanem Richarda Bony. Jego dwie płyty, które znam wcale mnie nie zatrzymały na długo przy sobie. Jednak na koncercie w auli uniwersyteckiej w Poznaniu byłem wprost oszołomiony. Teraz już wiem. Richard Bona to geniusz i to co najmniej potrójny.

więcej...

MAJSTERSZTYK PANA WILDE'A
Agnieszka Krupak
Zwrot akcji w filmie "Dobra kobieta" zaskoczy nawet wytrawnego kinomana, gdyż reżyser zadrwił sobie z opisywanej w podręcznikach psychologii przewidywalności ludzkich postaw i zachowań. Co nie przeszkodziło mu w użyciu najsilniejszego z archetypów do konstrukcji relacji między bohaterami - archetypu macierzyństwa.
więcej...

BUUUUUM!
Grzegorz Marcelak

Ostatnie tygodnie grudnia to rzecz jasna czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, ale i czas hucznej kanonady na ulicach. Starzejący się rok 2005, podobnie jak poprzednie lata, żegnany jest w akompaniamencie eksplozji i rozbłysków. Efektem ubocznym kanonad są amputacje palców, a przy mniejszym szczęściu całych kończyn.

więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Szalik, który pasuje do wszystkiego stworzyli naukowcy japońscy. Szalik potrafi, jak kameleon, zmienić swój kolor, dopasowując się do reszty ubioru. Naukowcy z zespołu Akiry Wakity z Uniwersytetu Keio w Tokio umiejętnie wpletli w materiał szalu diody elektroluminescencyjne (LED), emitujące czerwone, niebieskie i zielone światło. Poprzez odpowiednie kierowanie jasnością poszczególnych typów diod można więc zmienić ogólny kolor szalika.
W szalu umieszczono także mały czujnik, który identyfikuje kolor najbliżej znajdującej się części stroju. Informację tę następnie przetwarza mikrokomputer, który wybiera odpowiedni odcień, jaki ma przybrać szalik i przekazuje polecenie diodom. Jak podkreślają naukowcy, komputer będzie kierował się własnym wyczuciem "smaku". Jeśli np. właściciel szalika ubierze się na granatowo, szalik przybierze na nim delikatny odcień niebieskiego, doskonale pasujący do ciemnego granatu.
Niestety na razie nikt nie zamierza masowo produkować japońskiego szalika.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 26 GRUDNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone