Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
ZATRZYMAĆ CZAS
Łukasz Dzieszkowski

- Kiedy lekarze zdiagnozowali chorobę Mai, nie powiedzieli nam na czym ona polega, jak szybko postępuje - wspomina Agnieszka Kost. - Odesłali nas za to do specjalistycznych książek - dodaje. - Dopiero wówczas dowiedzieliśmy się, że nasza córka jest nieuleczalnie chora.

więcej...

WYSPA CUDÓW - część III
Paweł Oses

Rodos może być celem fascynującej podróży, ale może też być bazą wypadową do wizyt na innych wyspach. Rejsy wynajętym jachtem, albo po prostu "skoki" z wyspy na wyspę mogą być pasjonującą przygodą. Przekonałem się o tym odwiedzając zaledwie dwie malutkie wysepki z archipelagu Dodekanezu.

więcej...

RODACY...
Paweł Frydrych

Kolega czekał na parkingu przed restauracją, obok jednego z nowszych modeli Jaguara. Zanim zdążyliśmy się przywitać, z pozorną obojętnością rzucił wskazując na samochód: "tym przyjechałem"... Zaserwował uścisk dłoni i zaskakująco oficjalnie brzmiące "hallo, my best friend".

więcej...

ZGRZYT ZĘBÓW
Vice Sprawca

Co zapamiętałem z koncertu Ive Mendes? To co każdy facet. Długą suknię do ziemi, bose stopy Ive i ten dekolt! Dekolt do samego pępka. Auuuuuuuuuuuuuuuuu... Ive wyglądała bosko. To w zasadzie tyle. Acha, jeszcze śpiewała. Ale czy warto o tym wspominać?

więcej...

ROZGRYWKA
Lucjan Bilski
"36" to kawał solidnego kina kryminalnego, w którym pod podszewką policyjno-gangsterskich potyczek kryje się pojedynek dwóch mężczyzn. Pojedynek ten, początkowo na spojrzenia, gesty i słowa, zamienia się w brudną rozgrywkę, w której nie obejdzie się bez ofiar. Także śmiertelnych.
więcej...

NARKOTYKI SĄ DLA LUDZI
Sebastian Chojak
Skoro alkohol jest legalny, tytoń jest legalny, kawa jest legalna to dlaczego "trawka" jest nielegalna? Nie wiem. Żeby była jasność - nie jaram, nigdy się nawet nie sztachnąłem. Uważam jednak, że każdy człowiek ma swój rozum i powinien robić z niego użytek taki jaki chce.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Wizerunku karabinu na fladze narodowej nie chce już Mozambik. Karabin symbolizował walkę o niepodległość kraju. Jak zapowiada się w Maputo, parlament mozambicki w najbliższych dniach wznowi debatę w sprawie usunięcia kałasznikowa z flagi.
Flaga Mozambiku składa się z poziomych pasów w kolorze zielonym, czarnym i żółtym, przedzielonych wąskimi białymi pasami; po lewej stronie na czerwonym trójkącie na tle złotej gwiazdy umieszczono wizerunki karabinu, motyki i książki. Te trzy przedmioty miały być symbolami walki kraju o niepodległość oraz priorytetowego znaczenia, jakie nowe władze miały przykładać do edukacji i rolnictwa.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 12 GRUDNIA!www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone