Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 W numerze między innymi:
GADKA GOSTKA Z FAJNĄ LASKĄ
Łukasz Dzieszkowski

Biblia wydana przez paulistów zawiera Nowy Testament i psalmy. Wydawnictwo zasłynęło dzięki - według niektórych, kontrowersyjnemu przekładowi "Ojcze nasz". A wszystko za sprawą jednego wersu: "I daruj nam nasze długi, jak i my darowaliśmy naszym dłużnikom".

więcej...

WYSPA CUDÓW - CZĘŚĆ II
Paweł Oses

Celem każdej wycieczki na Monte Smith są ruiny świątyni Apolla. Cztery zachowane kolumny w jednym z narożników budowli dają wyobrażenie, jak potężna była to świątynia. Ten widok zapiera dech w piersiach.

więcej...

CZEGO NIE LUBI WŁADZA
Witold Filipowicz

Obywatel nie rozumie, po co istnieje. A istnieje wyłącznie po to, by mogła istnieć władza. To jest jedyny powód istnienia obywatela. Władza ma wszak sprawować władzę, musi więc tę władzę sprawować nad czymś. Wymyśliła więc sobie władza obywatela i sobie nim włada.

więcej...

KIEDY TA PŁYTA?
Vice Sprawca

Coraz głośniej daje o sobie znać rozczarowanie fanów zespołu. Na forum strony internetowej Poluzjantów pojawiają się "elementy buntu". Wszyscy wymieniają się jedynie informacjami typu: "jutro w telewizji koncert Kayah - w chórkach Kuba Badach". To jest głód dobrej muzyki!

więcej...

KUP PAN SPLUWĘ
Plastuch
Wkurzają nachalne sztuczności, które w "Panu życia i śmierci" pojawiają się na każdym kroku. Gdy Jurij Orłow wylądował w nowo odrodzonej Ukrainie, za jego plecami dźwig akurat demontował symbole komunizmu - wielki sierp i młot. Panie Niccol, mogłeś sobie pan takie przyciężkawe obrazki odpuścić.
więcej...

WIRTUALNA EMIGRACJA
Irek Nowak
Na stronie głównej Księstwa Sarmacji można przeczytać, że państwo to ma społeczeństwo o własnej świadomości narodowej, ma własne władze centralne i samorządowe. Władcą państwa jest nieco ponaddwudziestoletni Książę Sarmacji Jego Wysokość Piotr Mikołaj.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Nowa atrakcja na Białorusi czeka zagranicznych turystów - zwiedzenie miejsc związanych z dzieciństwem i młodością prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Turystom proponowane są dwa warianty wycieczek.Ten krótszy przewiduje zwiedzanie wsi Aleksandryja na wschodzie kraju, gdzie Aleksander Łukaszenka spędził dzieciństwo.
Wycieczka całodniowa przewiduje zwiedzanie, oprócz Aleksandryi również wsi Kopyś. Prezydent Białorusi przyszedł tam na świat. Następnym punktem jest miasteczko Szkłów, gdzie pracuje żona prezydenta - Halina Łukaszenka. Białoruskie media podkreślają, że władze tego kraju dbają o rozwój turystyki. W tym roku powstała już trasa turystyczna związaną z młodością Feliksa Dzierżyńskiego. Otwarto także muzeum II wojny światowej nazwane Linią Stalina.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 28 LISTOPADA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone