Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
PROCESOR W DYNI
Sprawca Naczelny

Uczestnicy niektórych zabaw zaczęli lansować nowe przebrania. Przebierali się mianowicie za laptopy, palmtopy i odtwarzacze mp3. Pracownicy amerykańskiego Uniwersytetu Arkansas w Fayetteville poszli jeszcze dalej. Zamiast przebrać się za komputer, przebrali... sam komputer.

więcej...

WYSPA CUDÓW
Paweł Oses

Stare miasto Rodos to chyba jedno z kilku miejsc na świecie, gdzie zachowały się całe średniowieczne dzielnice. W tym przypadku można nawet mówić o całym mieście. Jest to zespół uliczek, domów, kościołków, meczetów otoczonych potężnym, sześciokilometrowym murem.

więcej...

POLSKA NA KACZYCH NÓŻKACH
Ilona Kowalska

Kłamcy. Małe, uradowane, chytre typki. Przez kilka miesięcy udało im się przekonać kilka milionów Polaków obietnicami "naprawy życia społecznego". Wystarczyło kilkanaście dni, by dowiedli, że to ich trzeba naprawiać.

więcej...

SPEŁNIONE MARZENIA
Kamil Nawierczylski

Katie Melua "odkrył" kompozytor i producent Mike Batt. Akurat szukał wokalisty, który śpiewałby jazz i blues w ciekawy sposób. Dziś Batt nie ma żadnych wątpliwości, że los nie mógłby zesłać mu nikogo lepszego.

więcej...

BŁĘDY I WYPACZENIA
Lucjan Bilski
Jak skończy się "Przeklęta" wiedziałem już po kwadransie oglądania. A przecież nie jestem jasnowidzem. Kevin Williamson napisał taki scenariusz, że nawet jeśli chciał trzymać mnie w napięciu i niepewności, to na dzień dobry odkrył wszystkie karty.
więcej...

PRZEJŚCIE DO CYWILA
Irek Nowak
Księżom również zdarzają się "wpadki" - w najbardziej kolokwialnym znaczeniu tego słowa. Jak ogromny musi to być dylemat dla osoby duchownej, tego chyba nikt nie potrafi sobie wyobrazić. Najpierw decyzja - czy "zdjąć" sutannę? Jak dbać o dziecko? Jak je wychowywać?
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Poduszki powietrzne dla motocyklistów produkuje pewna chilijska firma. Ochronny gadżet jest ukryty w kurtce, która z zewnątrz niczym nie różni się od zwyczajnego okrycia.
- Na pierwszy rzut oka nasze kurtki wyglądają zupełnie normalnie, jednak są wykonane ze specjalnej tkaniny i obszyte warstwą ochronną - powiedział rzecznik firmy United Motors. - Pomiędzy warstwami znajdują się liczne torebki powietrzne, które podczas wypadku zostają nadmuchane i dokładnie chronią całą górną część ciała. Nasz produkt został poddany testom i do tej pory uratował życie wielu motocyklistom.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 14 LISTOPADA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone