Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
CZEKAJĄC NA ADOPCJĘ
Łukasz Dzieszkowski

- Mimo iż schronisko oddzielone jest od ulicy trzymetrową siatką, proszę sobie wyobrazić, że ludzie przerzucają do nas zwierzęta - mówi Dorota Skupińska, która od trzech lat jest kierowniczką schroniska. - Przecież mały piesek może nie przeżyć upadku z trzech metrów.

więcej...

TRZY TYGODNIE W ORIENCIE
Dawid Gruszka

Singapur, Malezja, Hong Kong - mimo że znałem je z filmów i reportaży, nadal były dla mnie jakby z innej planety. Teraz miałem wylądować na tej planecie. I może to śmieszne, ale czułem się trochę jak mały chłopiec, podekscytowany pierwszą w życiu podróżą pociągiem.

więcej...

KOMU(CH) BIJE (W) DZWON
Marek Olżyński

Dziś wiadomo, że chętka na prezydenturę dla jednych (PO) jest walką o zachowanie obecnych układów, czyli tak naprawdę jest to wyrachowane POzoranctwo (stąd przekorny tytuł), dla drugich (PiS) jest szansą (być może ostatnią) na przecięcie obecnych, sięgających zaszłości, układów.

więcej...

COUNTRY Z BELFASTU
Olaf Ważyński

"Wyjaśniłem Steve'owi, że to Irlandczycy wymyślili country, Beatlesów i boks. Earle zgodził się i postawił mi drinka. - Pewnego dnia, chudzielcu - powiedział - przyjedziesz do Nashville i nagrasz płytę country. A ja tę płytę wyprodukuję".

więcej...

NIEUSTRASZENI ŁOWCY WAMPIRÓW
Lucjan Bilski
Mroczna atmosfera "Nocnej straży", atrakcyjne wizualnie metamorfozy bohaterów i starcie uwspółcześnionych aniołów i diabłów - dają niezły efekt. Ta mieszanka "Matrixa" i "Blade" podana w oryginalnym, rosyjskim sosie może śmiało konkurować z hollywoodzkimi superprodukcjami.
więcej...

ELITARNY ZAKON
Irek Nowak
Niesamowitym faktem jest to, że Zakon może się cieszyć suwerennością międzynarodową. Jeśli się więc nie mylę, jest podmiotem prawa międzynarodowego - jak państwo - mimo że nie ma terytorium. Zgodnie z prawem międzynarodowym Zakon utrzymuje pełne stosunki dyplomatyczne z 85 państwami, w tym z Polską.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Pierwszy turystyczny przewodnik po kosmosie ma się ukazać w listopadzie w Stanach Zjednoczonych - poinformowało prywatne amerykańskie towarzystwo Space Adventures, pierwsza i jedyna firma, która do tej pory wysłała turystów w przestrzeń kosmiczną.
Firma wyjaśnia, że książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy zawsze marzyli o podróżowaniu w kierunku "ostatecznej granicy".
Bogato ilustrowany przewodnik autorstwa Erica Andersona, szefa Space Adventures, pokazuje, jak najlepiej zaaranżować sobie pobyt w kosmosie. Podaje wykaz najlepszych punktów do zwiedzania, najlepszych pojazdów, omawia szczegóły dotyczące przygotowania do wyprawy i radzi, jak ją przetrwać.
W 2001 r. firma Space Adventures zorganizowała pierwszą prywatną wyprawę w kosmos. Pierwszym turystą był multimilioner Dennis Tito. Za przejażdżkę zapłacił 20 mln dolarów. Niedawno z pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej powrócił Amerykanin Greg Olsen. Na tę przyjemność wyłożył również 20 mln dolarów.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 31 PAŹDZIERNIKA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone