Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH RUIN
Sprawca Naczelny

Stanowisko "Q", niczym jakieś mityczne El Dorado kusiło wizją bogactwa i sławy odkrywcy. Niestety, wszelkie poszukiwania spełzały na niczym. Nie pomogły ani wędrówki przez dżunglę, ani nawet zdjęcia satelitarne, dzięki którym podobno można znaleźć przysłowiową igłę w stogu siana.

więcej...

CHRZĄSZCZ BRZMI DUMNIE
Seweryn Kolbasa

Szczebrzeszyn istnieje co najmniej od 650 lat i przez długi czas był ważnym ośrodkiem miejskim i handlowym na pograniczu Polski i Rusi. Ale jego sława rozpoczęła się wraz z opublikowaniem wiersza Brzechwy "Chrząszcz". Nic dziwnego, że mieszkańcy postawili słynnemu owadowi dwumetrowy pomnik z drewna.

więcej...

KRAJOBRAZ PO BITWIE
Karol Mrówka

Lekarstwem na biedę, zdaniem Kaczyńskich, jest to, co jest przecież największą zarazą. Mącenie przepisów, dyskryminacja uczciwie pracujących ludzi, karanie najciężej pracujących za to, że lepiej zarabiają. Pod tym mógłby się podpisać zarówno Leszek Miller jak i Włodzimierz Lenin.

więcej...

RASOWY JAZZMAN
Paweł Oses

Spodziewałem się, że posłucham spokojnego, melodyjnego koncertu. Na okładce płyty "Slowing Down the World" można przeczytać, że to "pop instrumentalny". Tymczasem w występie na żywo Chris Botti udowodnił, że jest rasowym jazzmanem! W dodatku nie były to tylko romantyczne klimaciki, ale ogromny żywioł.

więcej...

PODRÓŻ NA GRZBIECIE WIELORYBA
Olaf Ważyński
Dystrybutor zakwalifikował "Jeźdźca wielorybów" jako dramat familijny. Ten niefortunny przymiotnik może odstraszyć widzów, którym kojarzy się on z Disneylandem. Tymczasem film ten nie ma w sobie nic z ckliwych, słodko-gorzkich amerykańskich opowiastek.
więcej...

ZADANIE DOMOWE?
Irek Nowak
Witryna "Siedem cudów świata" jest siermiężna. Ktoś to raz z nudów wrzucił do internetu, i wisi to "dzieło" do dziś. Kiepskie wrażenie utrwalają bure ryciny zeskanowane z jakiejś książki. Tymczasem na lekturę tych informacji warto poświęcić troszkę czasu.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
"Żelazna kurtyna" atrakcją turystyczną? Wzdłuż linii, która przez pół wieku dzieliła świat na dwa wrogie bloki, zostanie wyznaczony szlak turystyczny, o długości prawie 6.500 km, dla piechurów i rowerzystów.
Szlak będzie ciągnął się od miejsca nad Oceanem Arktycznym, gdzie Rosja graniczy z Norwegią, na południe poprzez tundrę wzdłuż granicy Rosji z Finlandią i koło Petersburga. Dalej prowadzić będzie wybrzeżem Morza Bałtyckiego przez Estonię, Łotwę, Litwę i Polskę do Niemiec, a potem wzdłuż dawnej granicy między dwoma państwami niemieckimi. Następnie szlak prowadzić będzie wzdłuż granicy Austrii z Czechami, Słowacją i Węgrami, potem granicą dawnej Jugosławii z Węgrami, Rumunią i Bułgarią. Końcowy odcinek trasy przebiegnie granicą Bułgarii z Grecją i Turcją i skończy się na wybrzeżu Morza Czarnego.
Projekt, zaproponowany przez byłego przywódcę Związku Radzieckiego Michaiła Gorbaczowa, zostanie sfinansowany przez Unię Europejską.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 17 PAŹDZIERNIKA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone