Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
BEZ ŁADU I SKŁADU
Karol Mrówka

Ostatnio ulubioną rozrywką młodzieży było "wyjście na Giertycha", albo "na Leppera" - co oznacza spacer po mieście z farbą i smarowanie po plakatach. Gość, który Lepperowi do hasła "człowiek z charakterem" dopisał "ale z małym penisem" zasługuje moim zdaniem na Złotą Czcionkę.

więcej...

JODELA-I-OOOOOO!
Paweł Lacoń

Jodłujących śpiewaków można dziś w zasadzie spotkać tylko w jednym regionie - w Alpach. Jodlerzy mieszkają i działają zarówno w Szwajcarii, Tyrolu, jak i Bawarii, a nawet we Francji. Będąc kiedyś po niemieckiej stronie Alp, uległem szalonemu impulsowi i zapisałem się na kurs jodłowania!

więcej...

BEZ OBIETNIC czyli SIEDEM RAZY "NIE"
Marek Olżyński

Niczego nie obiecuję, ale postanowiłem, że z każdej otrzymanej od Państwa złotówki nie przejem więcej niż 30 groszy. Moja prośba w odróżnieniu od kandydatów na posłów i senatorów jest bardziej skromna, albowiem ja w odróżnieniu od nich nie będę korzystał z publicznych, czyli Państwa pieniędzy, podwójnie czy nawet potrójnie.

więcej...

PINK FLOYD: REAKTYWACJA?
Marta Brell

Cieszyłam się, tak jak cieszyłby się każdy fan na moim miejscu. Ale przecież nie mogłam nie usłyszeć jak fałszuje Waters, jak osłabł refleks Gilmoura, jak słabiutko wali w bębny Mason. Moją radość trochę przykrył żal, tak jak technikę muzyków pokrył kurz.

więcej...

NA KRZYWY RYJ
Lucjan Bilski
"Polowanie na druhny" to nie dramat psychologiczny dla niewyżytych intelektualistów, tylko klasyczny odmóżdżacz na wesoło. Wprawdzie reżyser David Dobkin nie celuje gagami poniżej pasa, ale też wysoko się nie wznosi. To kolejny film, który da się obejrzeć, ale nie zostaje w pamięci na długo.
więcej...

OSTATNI DZWONEK
Karolina Ćwiercz
Niszczymy przyrodę w samobójczy dla nas sposób. Kataklizmy, powodzie, nieznane wcześniej zarazy... Jesteśmy wyjątkowo aroganccy, nie zauważamy ciągłych ostrzeżeń. A może nie ze wszystkiego zdajemy sobie sprawę?
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
69 godzin i 48 minuty oglądał telewizję mieszkający w Toronto, a pochodzący ze Sri Lanki Suresh Joachim. Wynik został wpisany do księgi rekordów Guinnessa.
Zasady bicia rekordu zobowiązują telewidza do nieustannego patrzenia na ekran telewizora. Może robić jedynie pięciominutowe przerwy co godzinę oraz piętnastominutowe co osiem godzin.
Nie jest to pierwszy wyczyn Suresha Joachima. Może się on pochwalić pobiciem kilkunastu rekordów Guinnessa, w tym ponad 76-godzinnym staniem na jednej nodze i 100 godzinami gry w kręgle.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 3 PAŹDZIERNIKA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone