Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
POROMBAŁO ICH?
Krzysztof Skucki

Raz uchylona furtka sprawiła, że jak z rękawa posypały się inne pomysły. Czerwony lew na białym tle, czerwone słońce, gwiazda Dawida, itp. Świadczy to niestety o dewaluacji symboliki Czerwonego Krzyża. Miał to być uniwersalny znak, a robi się mozaika przypominająca flagi narodowe.

więcej...

KRÓLESTWO SKARBNIKA
Monika Liza

Legenda mówi, że kopalni strzeże duch Skarbnik. Nie będę wchodzić w szczegóły, żeby nie popsuć niespodzianki, ale osoby o słabych nerwach nie powinny chyba wchodzić do sztolni. Czy to Skarbnik, czy ktoś inny - kopalnia w każdym razie nie jest zupełnie opustoszała...

więcej...

OBRONA (JEST) KONIECZNA
Marcin Królak

Człowiek wchodzący w nocy do mojego domu przez okno jest dla mnie potencjalnym mordercą, i już. Ja nie muszę się zastanawiać, czy nieproszony gość chce mnie zabić, okaleczyć, okraść, czy tylko wymalować sprayem ścianę. Bronię siebie i swojej własności - i jeśli mam broń, to z niej strzelam.

więcej...

ZARZYNANY PROSIAK
Marta Brell

Nawet ci, którym słoń nadepnął na ucho zorientują się, że wokalistka fałszuje, a nagranie bezlitośnie obnaża jej mizerne zdolności. W dodatku prawdopodobnie podczas koncertu Mandaryna była pijana jak dziki mops! Dowodzi tego bełkotliwość wydawanych przez nią dźwięków.

więcej...

QUO VADIS?
Plastuch
Mimo że akcja "Wyspy" toczy się w przyszłości, film dotyczy problemów jak najbardziej współczesnych. Czy postawić granicę rozwojowi medycyny? Czy klonować ludzi? Gdzie zaczyna się życie? Jak bardzo transplantologia może wpływać na dawców organów?
więcej...

ŚWIADECTWO MIJAJĄCEGO CZASU
Janusz Kowalik
Odrapane ściany, wybite okna, porozwalane po kątach cegły, kible, wszystko wysmarowane sprayem, zniszczone... Można powiedzieć - śmietnik. Czym zajmowali się ludzie, którzy tu byli? Co ich zmusiło do tego, by opuścić swoje miejsca?
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Najstarszym człowiekiem świata może być mieszkanka Salwadoru, która - jak mówi - ma 127 lat. Cruz Hernandez twierdzi, że przyszła na świat 3 maja 1878 roku. Nigdy jednak nie wydano jej świadectwa urodzenia.
Mieszkańcy niewielkiego miasteczka San Augustin dodają, że jeszcze w wieku 100 lat kobieta pracowała jako położna. - Była przyjaciółką mojej matki. Mnie samej pomogła urodzić ósemkę dzieci. Jest świetną położną. Kiedy nie miałam ubranek dla dzieci, zdejmowała fartuch i je nim owijała - opowiada jedna z kobiet.
Cruz Hernandez sama miała trzynastu synów. Ma 60 wnucząt, 80 prawnucząt i 25 praprawnucząt.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 19 WRZEŚNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone