Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
Z DYMKIEM TRAWKI
Sprawca Naczelny

Na oczach bezwzględnych amerykańskich policjantów uczestnicy festiwalu palili sobie jointy i stróżów prawa mieli w głębokim poważaniu. A także samo prawo. Używanie konopii indyjskich w USA jest bowiem nielegalne. Dlaczego policja nie reagowała?

więcej...

SIEDZIAŁEM W ALCATRAZ
Adrian Szkot

Cele są mroczne i ciasne, jakieś 4 metry kwadratowe powierzchni z pryczą, umywalką, kibelkiem, malutkim stolikiem i składanym krzesełkiem. Ale największe wrażenie zrobił na mnie karcer. Metr na dwa, metalowa podłoga z dziurą służącą jako ubikacja i kompletna ciemność.

więcej...

NIE LUBIĘ...
Ilona Kowalska

W jednej ręce mieli kamienie, trzonki, butelki a w drugiej biało-czerwone flagi. Po co je w ogóle brali? Przeciwko komu był ten protest? Przeciwko okupantowi? Jak oni śmieli odwoływać się do symboliki narodowej w walce o KASĘ?

więcej...

TOWARZYSKA WYLICZANKA
Paweł Oses

Najpierw "najgorętsze podziękowania" dla ponad 50 osób wymienionych z imienia i nazwiska! Potem wymienionych jest jeszcze kolejnych 30 osób, kompletnie nie wiadomo po co. Po tej wyliczance następują dedykacje specjalne. Prawdę mówiąc obchodzi mnie to tyle co zeszłoroczny śnieg.

więcej...

GHOST STORY
Lucjan Bilski
Czy film "Głosy" może przestraszyć? Nie ma tu przeraźliwych upiorów, nie fruwają krwawe szczątki, nie wyją potępieńcy, a żaden poltergeist nie demoluje mieszkań. Włos jeży się na głowie głównie dzięki niesamowitej atmosferze pełnej napięcia.
więcej...

SKRZYNKA DLA NIETOPERZA
Paweł Gałązka
Są zawsze bardzo blisko nas, a jednak z reguły nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wystarczy trochę podnieść głowę gdy się ściemnia i przekonać się. Nawet w wielkim mieście są miejsca, gdzie bez trudu można znaleźć fruwające ssaki.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
807 kilometrów i 520 metrów przejechał w ciągu 24 godzin olsztyński rowerzysta 53-letni Bolesław Krawczyk. Pobił tym samym swój ubiegłoroczny rekord, gdy w ciągu doby pokonał 752 kilometry. Kolarz pokonał w ciągu doby 103 okrążenia po wyznaczonej trasie-pętli.
Krawczyk - z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego w jednym z olsztyńskich liceów - powiedział na mecie, że na razie ma dość roweru, a największy kryzys przechodził w nocy, gdy temperatura powietrza spadła do 8 st. Na jednym z zakrętów zaliczył także wywrotkę, ale mimo rozbitego nosa kontynuował jazdę.
Krawczyk rozpoczął przygotowania do tegorocznego rekordu już w styczniu od wbiegania po schodach na 10. piętro wieżowca, w którym mieszka. Stosował także specjalną dietę, w rezultacie której schudł 12 kilogramów.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 5 WRZEŚNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone