Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
POGRANICZE W OGNIU
Sprawca Naczelny

Kto wie, może nawet rozpocznie się swoista rywalizacja między Polską i Rosją: kto komu zmasakruje więcej dyplomatów. Jak już dojdą do ambasadorów, to trzeba będzie wyciągnąć z szafy książeczkę wojskową i stawić się do punktu mobilizacyjnego.

więcej...

CIENISTA DOLINA
Olaf Ważyński

Zapora ma z boku kanał ujścia z gigantycznymi stopniami, jakby zrobionymi dla jakiegoś olbrzyma. W 1997 roku akurat trwały tu prace remontowe, kiedy nadeszła fala powodziowa. Kilkutonowe maszyny zostały wręcz zdmuchnięte przez masę wody.

więcej...

BEREK Z NOŻEM W GARŚCI
Emil Kartacz

Sprawcy fałszywego alarmu bombowego w warszawskim metrze grozi do ośmiu lat więzienia. Za mało! Powinien trafić za kratki conajmniej na piętnaście lat, a przy tym ciężko harować w kamieniołomie albo przy budowie autostrady. Jestem zdania, że takich przygłupów należy karać bardzo surowo.

więcej...

DZIAŁANIA NIEZWYKŁE
Marcin Siennicki

Tradycyjnie na malowniczo usytuowanym wzgórzu Obserwator, z którego rozciąga się panorama Bogatyni, skąd można dojrzeć niemieckie miasteczka i czeskie góry, zagrają kapele, jakich nigdzie indziej nie udało się zgromadzić w jednym miejscu i w jednym czasie.

więcej...

WYSTRZAŁOWA PARA
Plastuch
Pan Smith ma 48 godzin, by zabić panią Smith, pani Smith ma 48 godzin by zabić pana Smitha. Domyślacie się finału? Każdy głupek by się domyślił. Wszystko w zgodzie ze średnią hollywoodzką. Nawet ogłoszono już, że za dwa lata będzie sequel.
więcej...

JAWA CZY SEN?
Irek Nowak
Strona jest rodzajem poradnika. To my mamy mieć wpływ na nasze sny - a nie odwrotnie. Twórcy propagują umiejętność zwalczania koszmarów, wyzwalania pozytywnej energii, jaką mogą wywołać sny.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Dzień pracy na wysypisku śmieci to niezwykły prezent urodzinowy dla pewnego sześciolatka.
Mały Gordon Bradley jest zafascynowany pracą śmieciarzy i nieustannie bawi się plastikowymi modelami śmieciarek z całego świata, więc z okazji jego szóstych urodzin rodzice zorganizowali mu całodniową wizytę na miejscowym wysypisku.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 22 SIERPNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone