Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
BRUDNY INTERES
Krzysztof Kowalski

Rok 2004 był rekordowy pod względem wydatków na zbrojenia. Osiągnęły one poziom jednego biliona i 35 miliardów dolarów! To tylko o 1/20 mniej niż w szczytowym momencie zimnej wojny, gdy wyścig zbrojeń sięgał zenitu!

więcej...

NAJDZIWNIEJSZE PAŃSTWO EUROPY
Agata Kozłowska

Z górami Andory zmagałam się przez ponad tydzień. Rozciągające się wokół Pireneje to góry o wielkiej urodzie i szczególnym charakterze. Ich zbocza są strome i urwiste, ale wysoko leżą płaskowyże, a łańcuchy górskie przecinają rozległe doliny.

więcej...

TAJEMNICA SUKCESU
Jan Wichrowski

Na emigracji pożądanie posiadania własnego domu wyparło popęd seksualny. Społeczeństwo dzieli się na dwie grupy - tych, którzy "są jeszcze przed pierwszym razem", czyli domu jeszcze nie kupili - i tych, którzy tę inicjację mają za sobą i "już są po", a więc mieli szczęście go posiąść.

więcej...

DZIEŃ PRZEŁOMOWY
Sprawca Naczelny

13 lipca 1985 roku miał się okazać przełomowym dniem dla muzyki rozrywkowej. Po pierwsze dlatego, że nigdy dotąd tylu artystów nie uczestniczyło w jednym koncercie. Po drugie, żaden z koncertów nie miał dotąd tak gigantycznej publiczności.

więcej...

FILM AKCJI INACZEJ
Lucjan Bilski
Gdyby "Tajnych agentów" wyprodukowano w Hollywood, po pierwszym kwadransie już mielibyśmy pełen obraz akcji, po drugim domyślilibyśmy się zakończenia, a w połowie trzeciego wiedzielibyśmy kto wystąpi w drugiej części.
więcej...

DOKRĘCANIE I ZASZYDEŁKOWANIE
Irek Nowak
Konkretną przeszkodą może okazać się długość włosów. Jeśli są krótsze niż 9 centymetrów, to może być trudno zrobić dready. Drugi problem jest taki, że na zrobienie upragnionej fryzury trzeba nawet 7 godzin!
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Chleb bez skórki wyprodukowała brytyjska firma Hovis. Ten specjalny gatunek chleba jest przeznaczony dla kapryśnych dzieci niejadków.
Piekarze zaczęli poszukiwać sposobu na upieczenie chleba bez skórki, kiedy badania wykazały, że aż jedna trzecia rodziców odcina skórkę z kanapek swoich dzieci.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 8 SIERPNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone