Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
ZA CO TEN ABONAMENT?
Krzysztof Martyniak

TVP rozpaczliwie szuka rozwiązania, żeby mnie do płacenia zmusić. Ucieka się nawet do sposobów, które są sprzeczne z prawem. Jeden z nich, o którym w ostatnich dniach było głośno, to zmuszanie operatorów telewizji kablowych do sprawdzania, czy jej widzowie opłacają abonament.

więcej...

KRAINA WIECZNEGO LODU - CZĘŚĆ II
Janka Haitenn

Nie było nawet najmniejszego wiatru, w najbliższej okolicy nic się nie poruszało - za wyjątkiem naszego statku. Sunęliśmy przez krainę jak z bajki. Takie widoki ogląda się zazwyczaj w albumach i telewizji. W dodatku gładka woda, jak gigantyczne zwierciadło odbijała wszystko tak wspaniale.

więcej...

TO DOPIERO POCZĄTEK
Paweł Oses

Miesza się we mnie cynizm ze złością. Czy 7 lipca rzeczywiście wydarzyło się coś strasznego? W Londynie zginęło tylu ludzi, ilu w ciągu kilkunastu dni ginie u nas na drogach. Ale co z tego? Nie obchodzi mnie to, wolę oglądać serial komediowy niż kolejne rozpamiętywania o zamachu na kanale informacyjnym.

więcej...

HARCE POD CZASZKĄ
Olaf Ważyński

Mark Knopfler w tym roku skończy 56 lat. Na scenie zachowuje się jak stateczny, starszy pan. Z drugiej strony, nawet w czasach świetności Dire Straits, czyli 20 lat temu, nigdy nie szalał z gitarą, a jego szołmeńskie zagrywki ograniczały się do zdawkowych pozdrowień i ewentualnie zapowiedzi piosenek.

więcej...

PRZYGRYWKA DO KOSZMARU
Lucjan Bilski
Pierwsze pół filmu to faktycznie gra wstępna, przygrywka do okropnej kulminacji. Sęk w tym, że przyszła ofiara (oraz widz) w ogóle sobie z tego nie zdaje sprawy. Kiedy zaś nadchodzi koszmar, początkowo wydaje się nierealny jak zły sen.
więcej...

PRZEMOWY Z AMBONY
Irek Nowak
Kto chodzi do kościoła ten wie, że księża potrafią strasznie nudzić. Kazania mają moc usypiającą. Wyjątki są niezbyt częste, za to chlubne. Reguła jednak zawsze ta sama.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
"Statek-widmo" ścigała po Renie niemiecka policja. Funkcjonariusze musieli przedostać się na pokład łodzi, aby obudzić pogrążoną we śnie załogę. Holenderski frachtowiec "Scout Marin" zerwał się z kotwicy w porcie niedaleko Leverkusen i podryfował Renem z załogą śpiącą w kabinach. Obudzeni przez policjantów żeglarze popędzili w piżamach do steru, aby odzyskać kontrolę nad statkiem."Statek-widmo" ścigała po Renie niemiecka policja. Funkcjonariusze musieli przedostać się na pokład łodzi, aby obudzić pogrążoną we śnie załogę. Holenderski frachtowiec "Scout Marin" zerwał się z kotwicy w porcie niedaleko Leverkusen i podryfował Renem z załogą śpiącą w kabinach. Obudzeni przez policjantów żeglarze popędzili w piżamach do steru, aby odzyskać kontrolę nad statkiem.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 25 LIPCA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone