Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
MIĘDZY PRAWDĄ I KŁAMSTWEM
Zbigniew Kozietulski

O tym, kto dostanie statuetki decydowała kapituła nagrody prezydenckiej. Zasiadają w niej profesorowie, ekonomiści, no i dziennikarze. I tu zagadka. Kto jeszcze jest w kapitule? Prezes telewizji publicznej, Jan Dworak? Prezes TVN, Mariusz Walter? Tak! Teraz mamy jasność w jaki sposób budowany jest prestiż nagród.

więcej...

KRAINA WIECZNEGO LODU
Janka Haitenn

Minęliśmy kilka sporych wysp przykrytych czapą lodową, a kiedy wpłynęliśmy do Cieśniny Crokera, po lewej stronie ukazał się Półwysep Antarktyczny. Każdy skrawek lądu był przywalony masami czystego, białego lodu. Tylko wewnątrz szczelin i pęknięć widać było błękitny odcień.

więcej...

SZKOLNE ZADANIE
Jan Wichrowski

Poetyckość, z jaką bohater filmu "Fisher King" wyznaje miłość dziewczynie nie ma sobie równych: "Kocham cię, na twój widok staje mi tak, że widać to na Florydzie". W dawnej literaturze zdarzały się równie odważne wyznania, choć były one przekazane nieco bardziej misternie.

więcej...

CZARNE PUDEŁKO Z PREZENTAMI
Sprawca Naczelny

Oto przegląd dokonań Myslovitz od 1995 roku do dziś i zarazem dowód artystycznego rozwoju jednej z najpopularniejszych obecnie polskich grup rockowych. Kiedyś Myslovitz grał klasyczny britpop, dziś ma swój własny, niepowtarzalny styl.

więcej...

DUETY DO METY
Lucjan Bilski
Film "Grunt to rodzinka" ogląda się bardzo przyjemnie. Jest lekki i dobrze zagrany, nie tylko przez gwiazdorski tandem Clavier - Reno. Reżyser zaangażował do obsady prawie wyłącznie korsykańskich aktorów, czym zaskarbił sobie dozgonną wdzięczność wyspiarzy, no i ogromną frekwencję w kinach.
więcej...

WIRTUALNE KAJDANKI
Kamil Wojciechowski
Wyślij kumplowi Janowi Kowalskiemu (w tym miejscu może pojawić się dowolne imię i nazwisko) link do strony, na której przeczyta: "Jan Kowalski został zatrzymany i aresztowany przez Sąd pod zarzutem molestowania seksualnego pracowników firmy w której jest zatrudniony !!!"
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Lady Diana miała romans z Johnem F. Kennedym Jr. O tym, że tragicznie zmarła małżonka następcy brytyjskiego tronu księcia Karola romansowała z synem prezydenta Kennedy'ego napisała Simone Simmons, autorka biograficznej książki o Lady Di.
Według pani Simmons, Lady Diana i młody Kennedy spotkali się w 1995 r. w Nowym Jorku. Kennedy usiłował uzyskać wywiad od Diany dla prowadzonego przez niego magazynu "George".
Księżna odmówiła, ale zgodziła spotkać się Kennedy'm w zajmowanym przez nią apartamencie luksusowego hotelu na Manhattanie. Podczas rozmowy oboje tak przypadli sobie do gustu, że spędzili razem noc.
W 1996 r. Kennedy ożenił się z Carolyn Bessette. Lady Diana zginęła w 1997 r. w wypadku samochodowym w Paryżu. John Kennedy Jr. wraz z żoną zginęli dwa lata później w katastrofie lotniczej w USA.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 11 LIPCA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone